BMW M3 a majitel, který miluje jeho závodní odkaz

Mark DavidLos Angeles už si ani nepamatuje, kdy se auta stala důležitou součástí jeho života. Stavěl modely, maloval je a motal se v garáži svého otce, který uměl vozy opravovat. Jeho otec sice holdoval japonským vozům, ale Mark se zamiloval do německých aut. V roce 1987 si koupil BMW 325iS a zamiloval se do BMW E30 nastálo. Věděl ale, že nutně potřebuje k životu vrcholn model – M3. Nesměla být zrezlá, mít polepená okna, musela mít málo najeto a být v originálním stavu. Nakonec našel požadovaný kousek ve stříbrné barvě.

Už když tuhle M3 viděl poprvé, věděl, že jde o auto jeho snů. Kompletní dokumentace, přiměřená cena a úžasný stav byly jasné argumenty pro koupi. Motor S14 je i dnes výborný v běžném provozu a podvozek přímo lační po zatáčkách. Auto je skvělé vyvážené a tlumiče fungují excelentně. A ta pozice za volantem mu také přesně vyhovuje. A na duši ho hřeje pocit závodní minulosti modelů M3 E30. Vždyť řídit auto pyšnící se titulem nejvíce získaných vítězství v motorsportu, je prostě skvělé. A nakonec je tu i vzhled – stříbrná barva nechává vyniknout tvary bodykitu a aerodynamických prvků.

Kompletně sériový stav narušují jen sportovní pružiny H&R, volant M Tech II, řadící páka ZHP a maska chladiče z evropských verzí. S tím vším auto perfektně funguje na okruhu. Mark často vyráží na Buttonwillow, Cal Speedway, nebo Willow Springs, kde celé dny projezdí a užívá si svůj vůz. ale užívá si i na běžných křivolakých silničkách v okolí.

Zdroj: Petrolicious