BMW testuje na Nordschleife facelift řady 7

BMW řady 7 je v současné podobě na trhu zhruba 4 roky, což je nejvyšší čas k provedení lehkého faceliftu. Maskované vozy se již v současné době prohánějí po Nordschleife, aby byla prověřena kvalita a jízdní vlastnosti mnichovským vozům typické.

Jak je vidět na fotografiích, změn opravdu nebude moc. Restylingem projde přední nárazník a světlomety, zaslepení na blatnících ukrývá plaketu s označením motorizace. V nabídce by se s příchodem faceliftu mohla objevit i lehce upravená litá kola.

Největší změna se však odehraje pod kapotou. Zde se nově setkáme s třílitrovým naftovým šestiválcem triturbo, jež byl před časem představen ve vozech M Performance. Jednotka produkuje maximální výkon 280 kW a 740 Nm, což jsou hodnoty plně dostatečné pro vlajkovou loď automobilky.

Mohlo by vás zajímat:  McLaren P1 jako taxík

V souvislosti s vysokými výkony hraje prim nízká spotřeba paliva, díky dvojímu či zmíněnému trojímu přeplňování. Drobnými obměnami by tak měly projít i zážehové motory, jež dostanou do stáda více koní, a současně se sníží jejich apetit.

Sériová podoba faceliftu BMW řady 7 bude odhalena později v tomto roce. Těšte se tedy s námi na další informace.

 

Fotografie: WORLDCARFANS.com