Clarkson, Hammond a May mají novou práci

Konec Hammonda, Clarksona a Maye na BBC zapříčinila zdánlivá banalita – totiž teplá večeře, lépe řečeno to, že jí Jezza po jednom z natáčecích dní nedostal. Pozdější sled událostí je již notoricky známý, protože za dnes už bývalou hlavní hvězdu se postavil Hammond i May a celá trojice tak na konci března neprodloužila s veřejnoprávní televizí smlouvu. Od té chvíle se začalo spekulovat, kde trio s obrovskou fanouškovskou základnou zakotví. Chvíli to byla stanice Sky, později zase Netflix nebo dokonce ruská televize Zvezda. Realita je však nakonec ještě malinko odlišná.

Angažování celého tria i producenta Andyho Wilmana, který opustil Top Gear spolu s moderátory, dnes po poledni oznámil Amazon, respektive jeho online služba Amazon Prime. První díl zatím bezejmenné série uvidí diváci začátkem příštího roku, přičemž její produkce by měla začít během „krátké doby“. Nadšení z nového kontraktu mezitím stihli všichni tři moderátoři vyjádřit na Twitteru. Clarkson uvedl: „Jsem rád, že Vám mohu oznámit, že jsme s Mayem a Hammondem podepsali smlouvu s Amazonem.“ Hammond použil přece jen humornější slova: „Mám práci, mám práci, mám práci, mám práci. Ostříhat vlasy, vyprat džíny a znovu si procvičit řízení. Jdeme na to!“ No a May? „Dobrá zpráva, mám práci u Amazonu. Ta špatná? Oni dva taky.“

Ačkoliv hlavní tahouni Top Gearu už jsou tedy definitivně pryč, BBC neskládá zbraně. Už dříve avizovala podpis Chrise Evanse, nyní se k tomu přidávají i spekulace o Jensonu Buttonovi. Ten už měl dokonce projevit svůj zájem a dle zdroje uvnitř BBC je momentálně v čele pelotonu, „závodící“ o sedačku moderátora populárního pořadu. A třetí do party? Údajně modelka a moderátorka pořadu Classic Car Show Jodie Kidd. Vše je ale zatím na úrovni spekulací.

Mohlo by vás zajímat:  Infiniti ukáže ve Frankfurtu dvě speciální edice

Zdroj: Amazon, Twitter, Daily Mail