Čtvrtá etapa Dakaru se nám povedla! Bereme 2. místo

Desert 1654439 960 720[1]

Čtvrtá etapa  prestižní Rallye Dakar je za námi. A jak se našim borcům dařilo? Opět jako na houpačce. Ale je tu jedna pozitivní zpráva. Podařilo se nám urvat 2. místo a tak jsme o sobě dali vědět i mezi světovou elitou. A to je dobře.

Automobily

Posádka Prokop, Tománek bohužel výrazně nezazářila. Ve čtvrté etapě brala až 16. místo se ztrátou necelých 54 minut. Problémem nebyly ani tak jízdní schopnosti, ale technické problémy. Průběžně je tato posádka na 11. místě.

Mohlo by vás zajímat:  Zcela nový Mercedes GL se představí v New Yorku

Motocykly

Na motorkách se nám dlouhodobě nedaří. Ukázala to nejenom třetí, ale i tato čtvrtá etapa. Jelikož zde máme nejvíce jezdců, tak bude výčet výsledků delší. Ty průběžné jsou 26. Brabec, 31. Engel, 90. Vlček, 95. Novotná a 98. Veselý. Nutno říci, že u poslední trojice již mluvíme o ztrátě kolem tří hodin.

Jak se výsledky podepsaly na průběžném pořadí? Není zde nic, co by značilo určitý posun k lepšímu. 25. Brabec, 32. Engel, 90. Vlček, 93. Veselý a 102. Novotná.

Mohlo by vás zajímat:  Škoda ukázala studii Yeti Xtreme

Čtyřkolky

Kubiena v této čtvrté etapě přece jenom lehce zaváhal. A to znamená, že dojel na osmém místě se ztrátou přesně 34 minut. Jak se to podepsalo na jeho průběžném pořadí na Dakaru? Aktuálně bere 8. místo.

Kamiony

A jsme u toho nejzajímavějšího. Pokud stále čekáte na to skvělé umístění, je právě zde, v kategorii kamionů. Loprais se sice umístil na 8. místě s velkou ztrátou 26:36, ale naděje Čechů podržel a  své kvality předvedl Macík, kterému se etapa výrazně povedla a dojel na 2. místě. A to s minimální ztrátou, jelikož vítězný Karginov dojel pouze o 1:29 před ním. Jen tak dále!

David Hampl

O David Hampl

V případě kontaktu využijte email: hampl@autozine.cz

Zobrazit více příspěvků autora