Dacia představila novou generaci Loganu MCV

Původní předpovědi naznačovaly, že Dacia do Ženevy přiveze nový Logan MCV a také modernizovaný Duster. Předpověď se vyplnila jen z části, a tak zatímco tvary nového Loganu MCV si můžeme vychutnávat již nyní, na modernizovaný Duster si musíme ještě počkat. 

Nová generace MCV navazuje na svého předchůdce, který platil za nejlevnější a největší nové auto na trhu. Kromě jména ale obě auta prakticky nic nesdílejí. Nové MCV nabízí sportovnější a modernější design, který je dán už vzhledem výchozího sedanu. Nová zadní část nabídne jednoduché tvary s velkými světly a velkým jménem automobilu. 

Mohlo by vás zajímat:  I po smrti Paula Walkera bude dotočen sedmý díl Rychle a Zběsile

Ani interiér není stejný jako u předchůdce a to nemluvím o designu ani kvalitě. Zatímco minulý Logan MCV nabízel místo pro sedm cestujících, nová generace jich pobere maximálně pět. 4,49 metru dlouhé kombi však kromě pětice cestující odveze také 573 litrů nákladu (po sklopení zadních sedadel dokonce 1518 litrů) a to už nezní tak špatně. 

O pohon se budou starat stejné motory jako ve výchozím sedanu. Základem je tedy benzínová jednotka 1.2 o výkonu 75 koní, na kterou navazuje přeplňovaný tříválec 0.9 TCe o výkonu 90 koní. Vznětové jednotky zastupuje dvojice motorů 1.5 dCi o výkonu 75 respektive 90 koní

Mohlo by vás zajímat:  Smart pustil do výroby extravagantní auto

Na stánku Dacie nový Logan MCV doprovází ještě speciální edice Duster Aventure. Ta nabídne několik prvků, díky kterým se neztratíte ani na cestě kolem Evropy. Především se jedná o gumové zástěrky, terénní kola, střešní ližiny a přídavnou světelnou rampu. Interiér pak nabízí odolnější čalounění a hlavně GPS s přednastavenými mapami 45 zemí Evropy. V nabídce je pohon 4×2 i 4×4. 

Zdroj: Dacia