Další informace o nové Škodě Fabia

O třetí generaci Škody Fabia jsme toho nejen my napsali už spoustu. Naposledy se v souvislosti s malým hatchbackem či kombi spekulovalo o použití zkrácené platformy MQB a poslední generace motorů koncernu Volkswagen.

Za asi dva měsíce se však situace obrátila o 180 stupňů. Stále se počítá s nejnovějšími motory od Volkswagenu, mezi kterými nechybí ani tříválce TSI z nového Pola, platformu MQB však nejspíše nahradí platformě stávající Fabie. Překvapení? Tak trochu ano.

Ještě větší překvapení pak mnohým způsobí zpráva, že ve hře je návrat karosářské varianty sedan, tedy verze, která za svého života v první generaci Fabie sklidila spíše posměšky než chválu. Mladoboleslavská automobilka údajně analyzuje výhody a nevýhody této verze, protože její rentabilita není vzhledem k existenci Rapidu vůbec jistá.

Většinu z Vás pak asi nepřekvapím zprávou, že třetí Fabia už nedostane znáček RS. Pro Škodu jde sice o prestižní model, zákazníci však daleko častěji sáhnou po verzi Monte Carlo, tedy modelu, který má pod kapotou stejné jednotky jako klasická Fabia a láká především na upravený zevnějšek. A právě na tento model se chce Škoda v budoucnu zaměřit.

Mohlo by vás zajímat:  Interier nové Octavie

Premiéra nové Fabie se odehraje v říjnu na autosalonu v Paříži, výroba však začne již na konci letošních prázdnin.

Zdroj: caradvice.com.au