Enge se s ADAC GT Masters rozloučil osmým místem

Tomáš EngeAlbert von Thurn und Taxis za sebou mají sezónu v ADAC GT Masters. Poslední víkend proběhl na německém okruhu Hockenheimring, kde česko-německé duo obsadilo ve druhé jízdě osmou pozici.

„Tento víkend byl pro nás jako houpačce. Měli jsme technické problémy, které nás ke konci sezóny provázely podstatně více, než v průběhu roku. Začalo to výměnou motoru hned mezi druhým volným tréninkem a kvalifikací. Kluci stihli vše za dvě a půl hodiny, což byla vynikající práce, když vezmeme v potaz časový stres a jak hodně rozpálené jsou všechny součástky po jízdě,“ hodnotil víkend jezdec týmu Reiter Engineering.

Mohlo by vás zajímat:  Martin Prokop Rally Finland nedokončil

Kvalifikace se jezdcům černého Camara GT3 nepovedla úplně podle představ. „Albert ve své části zajel až třiadvacátý čas a já jedenáctý. Samozřejmě jsme chtěli víc, ale na Hockenheimringu se nám nepodařilo přes přilnavost pneumatiky dostat výkon vozu na trať. Chyběl nám prostě grip,“ dodal k výsledku Tomáš Enge.

Ovšem velké zlepšení nepřišlo ani v první jízdě, kterou Tomáš Enge po problémech se startérem dojel už pouze kvůli sbírání dat. Ve druhé jízdě brala posádka německého týmu body za osmé místo. „V prvním závodě se Albert dostal na osmnácté místo, ale při zastávce v boxech nám vypověděl službu startér a trvalo dlouhé dvě minuty, než to kluci roztlačili. Za to jsme navíc dostali penalizaci odsunutí tří pozic na startu druhého závodu. Tam jsem tedy startoval až čtrnáctý a auto jsem předával asi na desátém místě. Albert pak projel cílem na pozici osmé. Pouhé body v posledním závodě jsou jen malá útěcha na závěr sezóny,“ řekl Enge, který se svým kolegou mají na svém kontě druhé místo ze závodů na okruzích Red Bull RingSlovakia Ring.

Mohlo by vás zajímat:  Subaru WRX STI pro rallycross

„Sezónu v ADAC GT Masters hodnotím určitě kladně. Nasbírali jsme hodně zkušeností a vše se vyvíjelo tak, jak jsem si myslel, že to bude vypadat. Našemu vozu nějaké okruhy sedí, naopak některé ne. Ale víme, kde máme zabrat a už dnes připravujeme na novou sezónu vylepšení Camara GT3,“ dodal na závěr Enge.

Zdroj: Tomáš Enge