Fiat Viaggio se představí v Pekingu

Italský výrobce Fiat vydal po nedávném úniku fotografií první informace o chystaném modelu Viaggio. Ten si odbude svou premiéru na blížícím se autosalonu v Pekingu.

Fiat Viaggio je kompaktní sedan postavený na koncernovém základu Dodge Dart. Díky tomu dosahuje jeho rozvor náprav solidních 2708 milimetrů, což je pro pohodlím zmlsané Evropany výborná zpráva. Na našem kontinentu se totiž bude Viaggio prodávat coby náhrada za Fiat Bravo.

Podobnost s výchozím modelem u Fiatu samozřejmě najdeme, ale i tak se ji výrobce snaží maskovat chromovanou mřížkou chladiče a mlhovými světly s ozdobnými rámečky. V zadní části dojde k drobným změnám víka zavazadlového prostoru, po jehož stranách budou umístěny LED svítilny.

Pod kapotou se dle dosavadních informací objeví čtyřválec T-Jet o objemu 1,4 litru a výkonnostních verzích s 88 a 110 kW. Jednotky budou standardně spojeny s šestistupňovou manuální převodovkou, na přání s automatickou dvouspojkovou.

Podle předchozích zpráv se bude Viaggio nabízet s karoserií hatchback a sedan. Více podrobností přineseme po představení vozu, jež je plánováno na 23. dubna. 

Mohlo by vás zajímat:  Fiat-Abarth 750 GT Zagato na prodej