Firma zdvojnásobila výkon velkého pickupu, ten nabízí jízdu jako v supersportu

Velké, těžké a praktické pickupy, proti kterým stojí supersporty. Dvě na první pohled zcela rozdílné kategorie vozů. Ta první je vhodná hlavně do náročnějšího terénu, pro převoz těžkých věcí. Ta druhá se hodí hlavně na okruh, kde si lze užít skvělé parametry a jízdní vlastnosti. Ale co kdyby vám někdo řekl, že i s velkým a těžkým pickupem lze zažít něco, co vám doposud nabízely jenom supersporty? Ťukali byste si na čelo? Seznamte se s vozem Ford F-150 a uvidíte, že to může být realita.

Ford F-150 jako základ

Klasický americký pickup Ford F-150 je dobrý pomocník v náročnějším terénu, odkud je třeba dopravit cokoliv těžšího a většího, co se bez problémů naloží na zadní korbu. Z výroby má auto pětilitrový osmiválec o výkonu 385 koní, s točivým momentem 524 Nm. Na toto velké těžké auto celkem slušné parametry. Ale ty jsou ještě nic oproti tomu, jaké monstrum dokázala z vozu vytvořit společnost Hennessey, která se dlouhodobě specializuje na vylepšování různých automobilů, nejenom pokud jde o výkonnostní stránku.

Zdroj obrázku: Pixabay.com

Pickup dostal dvojnásobný výkon

Abychom byli konkrétní, úplný dvojnásobek to není, ale k této hodnotě se výkon upraveného vozu Ford F-150 výrazně blíží. Z původních 385 koní je po úpravě firmou Hennessey výkon rovných 750 koní. Výrazně navýšen byl i točivý moment vozu, který je 879 Nm. V tu chvíli sice stále mluvíme o velkém a těžkém autě, ale po sešlápnutí plynu se zdá, jako by auto vážilo doslova jako pírko, protože výkonná motorizace a řada dalších úprav napomáhá tomu, že si řidič za volantem může s vozem pohrávat, jako by jezdil v supersportu.

Úpravy se zárukou

Nejde o žádný garážový tuning, u kterého doufáte, že se vám po pár kilometrech auto nerozsype. Hennessey přináší nejenom úpravy, ale také záruku. Ta je buď tříletá, nebo kilometrová s nájezdem necelých 60 000 km, podle toho co nastane dříve.

Zdroj: Autorský text

O David Hampl

V případě kontaktu využijte email: hampl@autozine.cz

Zobrazit více příspěvků autora