Ford představil novou dodávku Transit Courier

Ford, na mezinárodním veletrhu užitkových a nákladních vozidel v Birminghamu, ukázal poslední dílek do skládačky rodiny vozů Transit. Po Transitu Connect, Transitu Custom a klasickém Transitu se do rodiny podívá její nejmenší zástupce – Transit Courier.

Ten je pouze užitkovou verzí již dříve představeného Tournea Courier. Z celé rodiny Transitů je tak jednoznačně vzhledově nejodvážnější. Poznávacím prvkem je hlavně šestiúhelníková maska chladiče s výraznými světlomety. Interiér modelu vychází z již dříve představených modelů. Patrná je inspirace malou Fiestou nebo MPV B-Max. 

Mohlo by vás zajímat:  Tatra vyrobila další kolos

Pod kapotou se objeví trojice motorů. Benzínovou větev zastupuje jednotka 1.0 EcoBoost (100 k), který se pyšní titulem „mezinárodní motor roku 2012“. Dieselové jednotky jsou dvě – slabší 1.5 Duratorq TDCi má výkon 75 koní, silnější 1.6 Duratorq TDCi má výkon 95 koní. 

Nákladový prostor malé dodávky pojme 2300 litrů nákladu, který může vážit až 660 kg. Na délku má ložná plocha 1,62 m, což je o 100 mm více než u nejbližších konkurentů. Za příplatek lze dokonce koupit skládací přepážku a sklopné sedadlo spolujezdce, což prodlouží nákladový prostor na 2,59 m. 

Mohlo by vás zajímat:  Mercedes oslavuje narozeniny modelu Sprinter

Prodej novinky začne na jaře příštího roku. Jestli se dočkáme i u nás však jisté není. 

Zdroj: Ford