Honda Civic Tourer – Kombi se vrací do BTCC!

Po dlouhých dvaceti letech se do britského šampionátu cestovních vozů BTCC vrátí závodní vůz s karoserií kombi. V roce 1994 to bylo Volvo 850 Estate a v příštím roce se na startovní čáry postaví Honda Civic Tourer.

Automobilka Volvo ve spojení s týmem TWR v roce 1994 nasadila do šampionátu BTCC Volvo 850 s karoserií kombi (foto v galerii). Přestože vůz vzbudil hodně pozdvižení, lépe než na třetím místě v kvalifikaci a pátém místě v závodě se neumístil. Volvo proto za pomoci jezdců Rickard Rydell a Jan Lammers sezónu zakončilo na osmém místě mezi značkami. Pověst závodních kombíků v sezóně 2014 se pokusí napravit tým Honda Yuasa Racing s vozy Civic Tourer.

Tým Honda Yuasa Racing není žádným zelenáčem, vždyť v posledních dvou letech zakončil obě sezóny na prvním místě. To ještě byly nasazeny hatchbacky Civic, do sezóny 2014 však tým vyjede s kombi verzí vozu. Pod kapotou se bude ukrývat nově vyvinutý turbo čtyřválec o objemu 2.0 litru a výkonu přes 300 koní. Tentýž motor, ovšem s nižším výkonem, můžeme očekávat v připravovaném Civicu Type R.

Mohlo by vás zajímat:  Honda přichází se zmodernizovaným CR-Z

Testování závodního kombi Civicu začne zkraje ledna, přičemž první ostrý závod je naplánován na víkend 29. a 30. března 2014 na okruhu Brands Hatch. Za volanty dvou Tourerů se posadí jezdci Gordon „Flash“ Shedden a Matt Neal. Na trati se objeví i Civicy jiných týmů, ale ty budou výhradně s karoserií hatchback.

Zdroj: Honda