Honda podepsala spolupráci s GM při vývoji palivových článků

General Motors a Honda, lídři ve vývoji palivových článků, podepsali dlouhodobou smlouvu o spolupráci při vývoji nové generace již zmíněných palivových článků a systémů skladování vodíku. 

Kromě vývoje nových technologií se obě automobilky budou snažit rozšířit síť stanic s vodíkem. Jejich hustota je totiž v současné době silně nevyhovující, zároveň ale bez ní nemají auta na palivové články šanci uspět. 

Výkonný ředitel GM Dan Akerson řekl: „Tato spolupráce vychází ze silných pozic Hondy i GM ve vývoji palivových článků. Jsme přesvědčeni, že je to nejlepší způsob, jak dále rozvíjet tuto důležitou technologii, která má potenciál snížit závislost na ropě.“

Jeho protějšek z Hondy, Takanobu Ito doplňuje: „Honda i GM touží po urychlení pronikání této technologie na běžný trh. Já jsem nadšený, že tato spolupráce sloučí naše špičkové technologie v oblasti palivových článků a vytvoří pokročilý systém, který bude účinnější a zároveň dostupnější.“

A kdy můžeme čekat první plody nové spolupráce? Podle dostupných údajů to nebude dříve, než v roce 2020. Ještě před tím však Honda uvede nástupce modelu FCX Clarity. 

Mohlo by vás zajímat:  Německo zvyšuje dotace na elektromobily. Na koupi poskytne i 6 000 eur

Zdroj: GM a Honda