Honda završuje obměnu modelové řady verzemi modelů GL1800 Gold Wing

5

Honda vstupuje do roku 2021 s informacemi o vylepšeních své stěžejní cestovní vlajkové lodi – modelu GL1800 Gold Wing.

Honda Gold Wing byla od základu zcela přepracována v roce 2018. Vznikl motocykl, který je mnohem lehčí, štíhlejší a agilnější, a přitom u něj zůstala zachována lavina točivého momentu produkovaného monumentálním šestiválcovým motorem o objemu 1800 cm3. Přibyla řada nových funkcí, které upevňují jeho pozici technologické vlajkové lodi, a to včetně volitelné 7stupňové dvouspojkové převodovky DCT.

Pro rok 2021 získaly obě verze – Gold Wing i Gold Wing „Tour“ – vylepšený audiosystém a kvalitnější reproduktory. Model Gold Wing nyní přichází v moderním perleťově šedém provedení Pearl Deep Mud Grey s oranžovými akcenty na předním blatníku, krytu motoru, na lemu světlometu, na palivové nádrži i na zádi stroje.

Pokud jde o tradičnější cestovní výbavu, verze Gold Wing „Tour“ nově nabídne ještě více praktičnosti a komfortu pro dlouhé cesty. Objem vrchního kufru vzrostl na 61 litrů, což postačuje pro dvě integrální přilby, sedlo je nyní čalouněno kombinací luxusního veluru a syntetické kůže a sklon opěradla spolujezdce byl upraven s ohledem na větší komfort. Verze Gold Wing „Tour“ bude dostupná ve dvou barevných provedeních: nenápadné černé metalíze Gunmetal Black Metallic a v majestátní červené Candy Ardent Red.

Mohlo by vás zajímat:  Pěkná škatulata! BMW má velké plány s řadou 2

Každá z verzí modelu Gold Wing vyzařuje svou osobitou auru. Každá je zároveň tou nejlepší volbou pro moderního jezdce, který požaduje to nejlepší jak v oblasti technologií, tak v oblasti výkonu, a to vše navíc zakomponované do výrazných a nezaměnitelných tvarů.

Není náhodou, že modernizaci modelové řady Honda pro rok 2021 završuje právě nový Gold Wing. A nabídka je opravdu široká: 23 nových nebo inovovaných modelů počínaje vzduchem chlazeným skútrem Vision 110, přes širokou škálu různých modelů, až po impozantní „Wing“. Značka Honda je známa tím, že dokáže svou nabídkou uspokojit jezdce každé věkové kategorie a každého vkusu. Vzhledem ke skutečně široké modelové řadě pro rok 2021 nebylo toto tvrzení nikdy pravdivější.

Mohlo by vás zajímat:  Nová Mazda3 MPS nabídne menší výkon

O nadšence do sportovních strojů je dobře postaráno. V čele této skupiny stojí vysokootáčkový a vysokovýkonný CBR1000RR-R Fireblade inspirovaný závodními stroji MotoGP, za ním pak následují CBR650R se sportovním charakterem pro běžné silnice, až po „kapesní raketku“ v podobě dvouválcového CBR500R.

Široký výběr mají k dispozici i zájemci o dobrodružství – od univerzálního stroje Africa Twin a jeho verze „Adventure Sports“ schopné překonávat kontinenty, až po unikátní jednostopé SUV X-ADV, praktický model NC750X, či kompaktní enduro CB500X.

Motocykly z řady Neo Sports Café jsou charakteristické tím, že je konstruktéři obnažili až na holý kov. CB1000R a CB1000R Black Edition nastavily stylistickou laťku opravdu vysoko a v jejich stopách následují i modely CB650R a CB125R – oba nabité špičkovou výbavou a zabalené do atraktivních proporcí.

Fanoušci custom strojů mohou nově vybírat hned ze dvou modelů Rebel – k dosavadnímu CMX500 Rebel se totiž nově přidala i verze CMX1100 Rebel. Tento zcela nový vysokoobjemový custom motocykl nabízí silnou a charakteristickou odezvu díky svému dvouválcovému motoru, nejmodernějším technologiím a skvěle vyladěnému podvozku.

Mohlo by vás zajímat:  Nová Škoda Slavia: Atraktivní sedan doplňuje nabídku modelů. Kdo ho chce, musí se odstěhovat na jiný kontinent

Ani zájemci o luxusní skútry nebudou zklamáni. K prémiovému modelu Forza 125 a k nové verzi Forza 350 se nově přidává také Forza 750 – nová, technologiemi nabitá vlajková loď řady výkonných GT skútrů Forza (standardní výbava zahrnuje například dvouspojkovou převodovku DCT), jež nabízí luxus i komfort pro dva cestující.

Začínající jezdci mohou vybírat z celkem osmi strojů pro držitele řidičského oprávnění kategorie A1: skútrů Forza 125, PCX125, SH125 a Vision 110, či z motocyklů CB125F, CB125R a MSX Grom. Přestože každý z těchto strojů má svůj vlastní osobitý charakter a identitu, všechny se vyznačují bohatou výbavou, praktičností, nízkou spotřebou, kvalitou zpracování a zábavným charakterem.

Zdroj: Honda
Tomáš Dunajčík

O Tomáš Dunajčík

Kontakt na autora: tomas.dunajcik@autozine.cz

Zobrazit více příspěvků autora