Hybridy nemusí být drahé, vybíráme solidní modely které nepřijdou draho

Auta s hybridním pohonem byla ještě do nedávna sci-fi, v posledních letech jich však na silnicích, a hlavně v ulicích potkáváme stále více. Tahle auta šetří nejen životní prostředí, ale také vaši peněženku. Tedy jak se to vezme, provoz hybridů je o poznání levnější než provoz auta s konvenčním spalovacím motorem. Ale to, co ušetříte na pohonných hmotách, si většinou předplatíte při nákupu auta. Hybridní modely jsou totiž obvykle o poznání dražší než jejich sourozenci s klasickými motory. 

Hybrid však už dávno není synonymum ke slovu drahý, v tomhle směru od hybridních aut převzaly štafetu elektromobily. V našem dnešním článku vám představíme hned trojici cenově dostupných hybridů, které vám skvěle poslouží jako druhý vůz do rodiny nebo jako městské vozítko, které snadno zaparkujete. Asi vás nepřekvapí, že se jedná o asijská auta, tamní automobilky trhu hybridů dlouhodobě dominují.

Využijte slevy

Pokud vám ceníkové ceny doporučovaných vozů přijdou příliš vysoké, nezoufejte. I na tyto modely se obvykle vztahují různé akce, ať už přímo automobilek, nebo jednotlivých prodejců. Stejně jako v minulých letech půjdou během první poloviny roku do prodeje letošní modely, které nenašly kupce. Ceníková cena tak může být i o 20 % vyšší než ta, za kterou auto nakonec pořídíte.

Hyundai i20 1.0 TGDI 100 HP iMT 48V Hybrid

Malý hatchback korejské automobilky se vyrábí také v továrně této značky v Nošovicích. Poslední generace dostala také hybridní pohon, tříválcový benzinový motor o objemu 1 litr doplňuje kvalitní elektromotor. Celkový výkon je 100 koní, ve dražší a výkonnější variantě dostanete ještě o dvacet koňských sil navíc. Ale protože nás v tomto článku zajímají levné hybridy, zůstaneme u základní varianty. Její cena mimochodem začíná na 450 tisících korun.

Hyundai v této kategorii boduje hlavně pokročilým asistenčním systémem vozu. Ten je hlavní konkurenční výhodou i u benzinových Hyundai i20, oceníte jej ale i u hybridů. Interiér auta je tak pohodlný, jak to jen při jeho kompaktních rozměrech a 352 litrech zavazadlového prostoru jde. Kombinovaná spotřeba auta je 5 litrů benzínu na 100 kilometrů, Hyundai i20 je tak nejméně úsporným autem z našeho dnešního seznamu.

Toyota Yaris 1.5 HDF 116 HP

Čtvrtá generace populárního japonského autíčka přichází s řadou technologických inovací. Auto také vypadá o poznání dynamičtěji než jeho generační předchůdci. Hlavně v přední části karoserie přibyly elegantní ostré hrany, které dávají Toyotě Yaris až sportovní nádech. Tedy pokud stojíte ve správném úhlu, z bočního pohledu jde pochopitelně o malé městské vozítko, které vás v základní výbavě vyjde na ceníkových 375 tisíc korun.

I přes slušný výkon 116 koní je tahle malá Toyota velmi úsporná, na 100 kilometrů vám budou stačit necelé 3 litry benzínu. Zbrusu nový motor Dynamic Force je totiž účinný dvanáctiventilový tříválec s objemem 1,5 litru. Kromě něho auto pochopitelně pohání i tradičně kvalitní elektromotor, které Toyota postě umí.

Suzuki Swift 1.2 DualJet Hybrid 83 HP

Naším posledním tipem je malé třídveřové autíčko z dílny Suzuki. Při jeho nákupu se vejdete pod 300 tisíc korun, pokud se spokojíte se základní ceníkovou variantou. Za tuhle cenu dostanete městské vozítko se slušným odpichem, o který se stará benzinový motor DualJet se spotřebou lehce pod 4 litry na 100 kilometrů.

Swift svým hravým designem i kompaktní velikostí cílí zejména na dámy, řidičky. Čtyři dospělí lidé se budou v autíčku cítit poněkud stísněně, ale k přepravě dětí a nákupu se hodí skvěle. Tedy pokud vám nevadí nižší bezpečnost, která odpovídá kategorii automobilu. I tak je v základní výbavě hned šest airbagů.

Pokud vás neoslovilo žádné auto z našeho seznamu, zamyslet se můžete také nad těmito levnými hybridy:

  • Suzuki Baleno 1.2 DualJet + SHVS 66 kW Elegance
  • Kia Niro 1,6 GDI HEV GPF 6DCT
  • Toyota C-HR 1.8 Hybrid 90 kW
Zdroj: Autorský text