Infiniti ukázalo modernizovanou podobu sedanu Q70

Důležitý americký trh přináší Infiniti ročně na 120 000 zákazníků a tak není divu, že právě na americké půdě vidíme poprvé přeznačený model M. Ten se jmenuje Q70 a s novým jménem také dostal decentní modernizaci a prodloužený rozvor.

Vnější vzhled se přiblížil menšímu sedanu Q50, když dostal novou masku chladiče, upravená světla vpředu i vzadu s LED diodami, jiný přední nárazník a nově tvarované víko kufru. Nejzásadnější změnou tak zůstává nová prodloužená verze Q70L, která má rozvor 3050 mm (+ 150 mm oproti klasickému sedanu) a oproti některým předpokladům nezůstane vyhrazena pouze čínskému trhu, který si na podobná auta potrpí. Q70L slibuje více než 80 cm pro nohy zadních cestujících, což je podle automobilky nejvíc ve třídě, automatické zadní dveře nebo příplatkové vyhřívání zadních sedaček.

Mohlo by vás zajímat:  Hyundai odhalil modernizované Santa Fe s novými hybridními motory a řadou prémiových vylepšení

Pod kapotou i nadále pracují zážehový šestiválec 3.7 o výkonu 335 koní, osmiválec 3.5 o výkonu 426 koní (prodloužená verze má 422 koní) a hybridní ústrojí o kombinovaném výkonu 365 koní. Pokud však chcete hybrid, budete se muset spokojit s klasickým rozvorem. Zajímavou novinkou v nabídce je verze Sport, která vypadá malinko agresivněji díky upravenému nárazníku a dvacetipalcovým kolům.

Zdroj: Infiniti