Jaguar Land Rover chce za 2 roky představit 5 nových vozidel. Elektřina má dominovat

01

Společnost Jaguar Land Rover se rozhodně nechce držet při zemi. Ohlásila, že právě startuje svůj dvouletý program, během kterého se zájemci o nové vozy dočkají hned pětice nových automobilů. Jde o celkem odvážný krok, který však JLR chce splnit do posledního puntíku. Produkce nových vozidel má být také doplněna řadou investic a inovací. To vše primárně proto, aby si Jaguar Land Rover nejprve vylepšil a poté také udržel svou pozici na automobilovém trhu. Podaří se mu to?

Tři nové modelové řady

První novinky se týkají současných vozidel, které už tu nějaký ten rok jsou a je na místě nahradit je zcela novými modelovými řadami. Zájemci se tak mohou těšit na úplně novou rodinu vozů Land Rover Defender, dále potěší i novinka v podobě luxusního SUV s názvem Jaguar J-Pace a celou trojici bude uzavírat nový crossover Range Rover. Je vidět, že se máme na co těšit. Jelikož však Jaguar Land Rover zmiňuje 5 nových vozidel, pojďme se podívat i na ty zbývající dvě.

Mohlo by vás zajímat:  Nová Kia Telluride – prostor, luxus, bezpečí. Korejci ukazují, že opravdu umí!

Dvě úplné novinky

Tou první má být nahrazení modelu Jaguar XJ zcela novým sedanem, jehož hlavní charakteristikou má být výhradně jenom elektrické pohonné ústrojí. Poslední novinkou má být zcela nový model Range Rover. Ten by měl být patrně posledním představeným modelem, který světlo světa spatří v roce 2022. Tedy alespoň takové jsou zveřejněné plány JLR.

Jeden společný jmenovatel

Co mají všechno novinky společného? Budou postaveny na úplně nové platformě MLA, která samozřejmě počítá s větším využitím elektrické energie, než tomu bylo doposud. V plánu je tedy nejenom využití pouze elektromotorů, tak i využití hybridního pohonného ústrojí. Právě to je důvod, proč vznikla tato zcela nová platforma.

Elektřina i v budoucnu

Dvouleté plány Jaguar Land Rover potvrdil. A jak to vypadá v dlouholetém horizontu? Stále má být v hlavní roli elektřina. Prvotní informace ukazují na to, že ještě před rokem 2025 má být k dispozici plně elektrický Range Rover a také plně elektrický model Discovery.

David Hampl

O David Hampl

V případě kontaktu využijte email: hampl@autozine.cz

Zobrazit více příspěvků autora