Jak se pohybují ceny ojetých aut? Které vychází nejlépe?

Pokud si chcete pořídit automobil, ale je vám jasné, že nové auto rychle ztrácí na hodnotě, pravděpodobně jste již uvažovali o tom, koupit si mírně ojeté auto. Mladé ojetiny se totiž mohou prodávat za cenu mnohem nižší než nové vozy, přičemž to skoro nové vozy vlastně jsou. Častokrát je možné je ještě koupit v záruce. Avšak pozor, cena některých automobilů klesá rychleji, než je tomu u jejích konkurentů.

Výsledky inovační laboratoře AuresLab

Tato laboratoř se soustředí na vývoj cen automobilů na českém trhu. Její výsledky jsou tak pro nás (Čechy) relevantní. Do skupiny AURES Holding spadají taková autocentra nabízející mladé ojetiny, jako je AAA AUTO nebo Mototechna. AuresLab zveřejnila informace, u kterých aut dochází k rychlému poklesu ceny a také vozy, jejichž cena se víceméně drží (a pokud se je rozhodnete koupit, úspora již nebude tak velká).

Automobily, jejichž ceny klesají rychle

K takovýmto autům, která se vám vyplatí koupit jako mírně ojetá, patří:

  • stylová auta, jako jsou Citroën DS3, Fiat 500 nebo Mini,
  • francouzské značky (Citroën, Peugeot nebo Renault).

Automobily, které si drží svou cenu

Na českém trhu si drží svou cenu automobily značky Škoda, Volkswagen a také Toyota. Pokud mají tyto vozy srovnatelné parametry, pak ve třídě pětiletých malých automobilů vyjde nejnižší pokles ceny u Škody Fabie, na druhém místě je to Volkswagen Polo a třetí místo si drží Toyota Yaris. Výbava těchto aut přitom nehraje příliš velkou roli.

Komentáře
Mohlo by vás zajímat:  Zvyšte hodnotu a cenu svého vozu. Jak na to?