Je tu nový král rychlosti. Bugatti Chiron Sport atakoval 490,5 km/h

00

Souboje o nejrychlejší auto jsou velmi atraktivní podívanou. Je zajímavé sledovat, kolik se dá z vozu vymáčknout. Na jeden rekord se můžete podívat. Dosáhl ho Bugatti Chiron Sport který atakoval rychlost 490,5 kilometrů za hodinu. Ta byla oficiálně potvrzena i ze strany TÜV.

Klasické Bugatti Chiron má maximální konstrukční rychlost „pouze“ 420 kilometrů v hodině a tak je jasné, že v případě tohoto konkrétního modelu muselo dojít k několika úpravám. Bugatti Chiron Sport které dosáhlo této rychlosti není standardní sériovou klasikou. Muselo dojít k řadě úprav, které k tomuto impozantnímu výkonu pomohly. Mezi hlavní úpravy patří třeba nový design karoserie. Zcela zmizelo charakteristické zadní křídlo aby došlo k výraznějšímu snížení odporu vozu. Kompletně přepracován byl také výfukový systém vozu a řada dalších prvků, což v konečném součtu pomohlo dosáhnout oné ohromující rychlosti.

Mohlo by vás zajímat:  Maserati představí v roce 2015 dva nové sportovní modely!

Zajímavou charakteristikou vozu je i fakt, že tento Bugatti Chiron Sport je výhradně jednosedadlový, čímž bylo dosaženo i určitého snížení hmotnosti. Nutno však říci, že místo sedadla spolujezdce přibyla řada počítačových systémů. Samozřejmostí byla také spolupráce se společností Michelin, která pomohla vytvořit speciální typ pneumatik.

Jaká je tedy konkrétní rychlost, které tento vůz dokázal dosáhnout? Je to až neuvěřitelných 490,484 km/h. Rychlost potvrdilo také technické kontrolní sdružení neboli Technischer Überwachungs-Verein. U nás je známější pod zkratkou TÜV. Hodnota této rychlosti je tedy oficiální a automobilka Bugatti tak opět posunula laťku o kousek výše. Ostatně má k tomu důvod, jelikož před nějakým časem uvedla, že chce u svých vozidel přesáhnout hranici 500 kilometrů v hodině. Má k tomu celkem dobře našlápnuto. A jak vypadala samotná jízda? Podívejte se na video níže.

Mohlo by vás zajímat:  McLaren ukázal konkurenta Porsche 911 Turbo S

David Hampl

O David Hampl

V případě kontaktu využijte email: hampl@autozine.cz

Zobrazit více příspěvků autora