Jednoduchý držák na telefon vyjde na pár haléřů a zároveň je tím nejlepším řešením

Mobilní telefony už dávno nejsou určené jenom na volání. Chytré smartphony mají mnoho různých funkcí, které se dají využít také při řízení. A už dávno to nejsou jenom obyčejné navigační aplikace, které dovedou řidiče do cíle cesty. Ty nejmodernější dokážou nabídnout různé druhy tras, pomoci se vyhnout kolonám nebo nehodám, stejně jako umí upozornit na policejní hlídky. Není proto divu, že mnoho lidí ve svém voze používá stále svůj mobilní telefon, jelikož jim nabídne mnohem více možností než infotainment vozu, ve kterém je obvykle pouze starší druh navigace, mnohdy i s neaktuálními mapami.

Kam mobilní telefon umístit?

Při používání mobilního telefonu v autě je nezbytné vybrat pro něj správné místo. Základem je, abychom na něj dobře viděli, ale zároveň aby nám nijak nesnižoval zorné pole, tedy dobrý výhled z vozu. Pokládat ho proto do různých přihrádek na středovém panelu není příliš praktické, jelikož se budeme co chvíli dívat dolů. Vhodným řešením se tak může jevit čelní sklo, ale zde zase hrozí, že bychom mohli upoutat daným umístěním policii. A ta může být v daném případě celkem nekompromisní a z důvodu, že si omezujeme výhled z vozu, nám může napařit pokutu.

Zdroj obrázku: Freepik

Výdechy klimatizace jako nejlepší umístění

Jako ideální místo se proto mohou jevit výdechy klimatizace. Tedy ty mřížkované otvory, kterými do interiéru proudí vzduch. Právě toto umístění je praktické z toho pohledu, že mobil je víceméně ve výšce očí a zároveň nezasahuje do zorného pole. I proto je u moderních aut infotainment často v podobných pozicích, i když to designově nemusí vypadat dokonale.

Držák na telefon za pár haléřů

Umístit mobilní telefon na výdech klimatizace nemusí být nic složitého. Není k tomu ani nutné kupovat držák za několik stovek. Stačí věc, která stojí doslova pár haléřů. Je to obyčejná, ale pevnější gumička. Tu postupně zasouvejte do výdechu, následně provlékněte za několika lamelami a poté vytáhněte ven. Budete mít k dispozici dvě očka, do kterých svůj smartphone jednoduše nasunete. Bude držet na svém místě, tam kde potřebujete.

Zdroj: Life Hacks