Jeep chystá sportovní variantu SUV Cherokee

Nová generace Jeepu Cherokee vzbudila mezi laickou i odbornou veřejností vlnu emocí. Příčinou nebylo nic jiného než velmi kontroverzní design. Další publicity se americkému SUV dostalo v souvislosti s několikanásobným odložením výroby a následným začátkem prodeje. Nyní to však vypadá, že se Jeepu podařilo všechny problémy vyřešit a navíc je v plánu i sportovní verze SRT!

Na tu přišla řeč během prezentace nového Cherokee v Kalifornii, kde Steve Bartoli, šéf produktového plánování značky, uvedl, že by verze SRT byla velmi zábavná. Zároveň ale hned smetl ze stolu spekulaci, že by se pod kapotu mohl dostat osmiválec 6.4 HEMI, který je používán u většího Grand Cherokee SRT8. Jako reálnější vidí Bartoli použití přeplňovaného čtyř- nebo šestiválce, především díky nižší emisím a spotřebě. 

Designér Cherokee, Greg Howell, si myslí, že SRT vyrobí sportovní verzi Cherokee pouze tehdy, když „business bude dávat smysl“: „Pokusí se a uvidí (divize SRT), jestli bude tento business dávat smysl. Pokud ano a my na něm budeme moci vydělávat, půjdeme do toho!“

Zdroj: motoring.com.au