Jeep Gladiator už má nové koncepty. Jak vypadají?

Automobilka Jeep před nedávnem představila svůj nový model Gladiator. A když Jeep představí nový model, netrvá to dlouho a přijde s novými koncepty na tento vůz. Ačkoli byl Gladiátor představen jako čtyřdvéřový pickup, přišla značka se zajímavými koncepty, které byste nečekali. Díky těmto konceptům získává automobilka zpětnou vazbu od zákazníků na možné úpravy vozu a zároveň zákazníkům představuje, co vše je možné z modelu vytvořit.

Na jaké koncepty se můžete těšit?

Z konceptů Jeep představil tyhle:

  • Jeep Gladiator M-715 Five-Quarter,
  • Jeep Gladiator J6,
  • Jeep Gladiator JT Scrambler,
  • Jeep Gladiator Gravity,
  • Jeep Gladiator Flatbill,
  • Jeep Gladiator Wayout.

Jeep Gladiator M-715 Five-Quarter

Tímto koncepte se Jeep vrací k vojenskému speciálu M-715 ze šedesátých let. Five-Quarter odkazuje na schopnost pojmout až čtvrt tuny nákladu. Světla vozu jsou z modelu M-715 (drobná změna tu ale proběhla – obsahují LED diody). Nákladová plocha je hliníková.

Jeep Gladiator J6

Tento typ konceptu představuje dvoudveřový pickup. Ložná plocha je zmenšená. Přední nárazník je převzatý od Moparu, stejně tak naviják Warn a sedmnáctipalcová kola.

Jeep Gladiator JT Scrambler

Ještě před uvedením modelu Gladiator na trh se mělo za to, že nový model se bude jmenovat Scrambler. Nakonec to byl však Gladiator. Automobilka, snad aby udělala radost těm, co očekávali Scrambler, přišla s tímto konceptem vozu.

Jeep Gladiator Gravity

Tento otevřený model není určený jen pro ježdění na silnicích. Využít ho můžete taktéž pro lezení na skalách. Jeep Gladiator Gravidity obsahuje místo dveří a střechy jen trubkové ochrany.

Jeep Gladiator Flatbill

Jeep Gladiator Flatbill má zase znázorňovat moderní off-road. Má kratší přední nárazník, takže získáte mnohem lepší nájezdový úhel, prodloužený zdvih kol slouží k lepším terénním schopnostem. Karbonová kapota pak slouží k zajištění lepšího chlazení motoru.

Mohlo by vás zajímat:  Chevrolet modernizoval SUV Equinox

Jeep Gladiator Wayout

S tímhle konceptem vozu můžete vyjet do přírody. A to opravdu kamkoli – zvládne všechno. Auto je oplastované, takže se nemusíte obávat případných škrábanců. Má šnorchl a z interiéru si můžete dohušťovat pneumatiky podle potřeby.

O David Hampl

V případě kontaktu využijte email: hampl@autozine.cz

Zobrazit více příspěvků autora