Kia odhalila Pro_ceed GT!

Po prvním úniku oficiálních fotografií modelu Pro_cee’d GT neměla korejská automobilka Kia vlastně už co tajit, a proto včera zveřejnila na internetu další snímky i oficiální technické detaily. Označení GT ponese prozatím třídveřový a pětidveřový hatchback, o ostrém kombi se uvažuje.

Oba plánované automobily nemohl navrhnout nikdo jiný než šéfdesignér Peter Schreyer. Odhalený Pro_cee’d GT, později i Cee’d GT, nabídne agresivní body kit, sadu 18palcových litých kol, LED světla pro denní svícení, červené brzdové třmeny a v interiéru sportovní sedadla Recaro.

Pod kapotu bude umístěn přeplňovaný čtyřválec 1.6 GDI o výkonu 205 koní a krouticím momentu 265 Nm. Síla bude přenášena na přední kola skrz šestistupňovou manuální převodovku. Zrychlení na stovku se odehraje za 7,9 sekundy. V redakci jsme rádi, že Kia míří i do segmentu hot-hatchů. Avšak myslíme si, že na konkurenci s takovou pohonnou jednotkou nebude stačit. Proto doufáme, že to zjistí i v automobilce a později se dočkáme silnější motorizace.

Pro_cee’d GT se začne prodávat ve Velké Británii v polovině roku 2013, pětidveřový model se objeví na trhu koncem roku. Obě karosářské varianty se budou vyrábět v Žilině na Slovensku. Premiéra je naplánovaná na letošní ženevský autosalon.

Mohlo by vás zajímat:  Kia odhalila podobu modernizovaného SUV Sportage