Majitelé vozů Jeep Wrangler konečně dosáhli svého. Automobilka bezplatně opraví problémy s vibracemi

Jeep 4134915 960 720[1]

Majitelé vozidel Jeep Wrangler se dlouho potýkali s poměrně závažným problémem, který jim komplikoval jízdu. Na mnoha zahraničních fórech byla situace popisována jako Death Wobble. Jedná se o velmi nepříjemné a hlavně velmi intenzivní vibrace volantu. Automobilka na celý problém nejprve reagovala poměrně vlažně a snažila se vysvětlit, že se jedná o komplikaci vzniklou hlavně z důvodu nižších teplot. Nyní však otočila a rozhodla se celý problém řešit.

Jeep Wrangler dostane nový tlumič řízení

Problém s vibracemi podle všeho způsobuje tlumič řízení, který při nižších teplotách skutečně neodvádí svou práci tak, jak by měl. Proto se automobilka rozhodla, že sjedná nápravu. Američtí majitelé vozidel Jeep Wrangler budou kontaktováni za účelem naplánování návštěvy servisu. Zde by mělo dojít k výměně současného tlumiče za nový. Toto by mělo zajistit, že se takzvaný Death Wobble neboli intenzivní vibrace během jízdy již nebudou objevovat. Zákazníci tento krok sice vítají, ale zároveň si nejsou úplně jisti, zda opravdu dojde k nápravě. Jak samotný tlumič, tak i všechny související servisní práce by měly být pro majitele daného vozidla zcela zdarma.

Mohlo by vás zajímat:  Citroën představil koncept terénní C3 Picasso

Od stejného dodavatele

Jeep Wrangler dostane zcela nový tlumič, který nese i nové sériové označení a měl by tedy problém s vibracemi do budoucna vyřešit. Hlavním problémem prý byla kombinace výrobního procesu a celkového designu tlumiče. Tento problém byl u nové série tlumičů eliminován a ty budou nyní instalovány právě do problémových vozů. Nové tlumiče představil Fiat Chrysler již začátkem minulého měsíce.

Dle automobilky nejde o problém

Nutno také dodat, že vedení stále odmítá to, že by se jednalo přímo o technický problém a že by původní tlumiče byly přímo vadné. Důvodem instalace nového tlumiče je především snaha vyhovět zákazníkům, nikoliv klasické svolávání do servisu kvůli špatnému dílu. Klidní mohou být také budoucí majitelé vozidel Jeep Wrangler, kterým automobilka vzkazuje, že všechny vozy které jsou aktuálně určené k prodeji již mají nainstalovánu novou verzi tlumiče.

Tomáš Dunajčík

O Tomáš Dunajčík

Kontakt na autora: tomas.dunajcik@autozine.cz

Zobrazit více příspěvků autora