Mercedes představil ostré

Mnichov a Ingolstadt. Dvě města v Německu, která mají společnou snad jen výrobu automobilů a jejich vzájemnou rivalitu. Od dnešního dne se k tomu přidala i jedna hrozba – stuttgartská hvězda jménem A45 AMG

„Auto s nejvýkonnějším přeplňovaným čtyřválcem na světě“. Tak popisuje Mercedes svůj nový výtvor, který mu posvětila také divize AMG. A uznejte, že již tento „citát“ sám o sobě může BMW či Audi nahnat strach. A co potom, když otevřou kapotu a uvidí onen bájný čtyřválec s turbem a objemem rovné dva litry… To už s nimi musí švihnout o zem. 

Mohlo by vás zajímat:  Buick se rozhodl oživit svoje 3 nejznámější modely

A když si přečtou technická data, bude to ještě horší. Maximální výkon 360 koní, maximální točivý moment 450 Newtonmetrů a ve spojení se 7-mi stupňovým dvouspojkovým automatem AMG Speedshift DCT zrychlení na 100 km/h za 4,6 vteřiny. To nejsou úplně parametry klasického rodinného hatchbacku. Ve stínu těchto informací malinko zamrzí elektronicky omezená rychlost na 250 km/h. Pokud se bojíte, že Vás motor sežere, tak jste na omylu. A45 AMG si dle Mercedesu nárokuje průměrně jen 6,9 litru benzínu na 100 km. Reálně se sice dá počítat spíše s 10 litry, pořád to ale není úplně nejhorší. 

Mohlo by vás zajímat:  Mitsubishi kompletně odhalilo nový sedan

Motoru a výkonu se musel přizpůsobit také podvozek. Proto má ostrá třída A nové ESP, které funguje ve třech stupních nebo je úplně vypnuto, citlivější řízení a lepší brzdy. 

Vzhled automobilu byl jen decentně upraven, takže na první pohled si všimnete nejspíše jen 18-ti palcových kol. Přední nárazník však dostal černé „lízátko“, nová je maska chladiče, zadní difuzor a hlavně koncovky výfuku, ze kterých jistě půjde krásný zvuk. Interiéru dominují sportovní sedadla, sportovní volant a samozřejmě karbon

Mohlo by vás zajímat:  Lexus představuje zmodernizované GS

Světová premiéra proběhne v Ženevě, ale již nyní mají jistě mnohé automobilky v hlavách pěkně velkého brouka. 

##A45##