Mini ukazuje, jak by mohly vypadat budoucí modely

Nová generace novodobého Mini již klepe na dveře. Několikrát byl dokonce nachytán nemaskovaný prototyp, Mini ale stále mlčelo. Až do dnešního dne, kdy se vytasilo s konceptem Mini Vision, který podobu nového modelu předznamenává. 

Vizuálně je novinka podobná odcházejícímu modelu. Nechybí typická kulatá světla, která jsou ale vyrobená z moderních diod LED, šestiúhelníková maska, do které jsou vtipně zakomponovány mlhovky, nebo typický tvar karosérie. Opticky však nové Mini zmohutnělo, k čemuž jistě přispívají rozšířené blatníky. V zadní části trůní centrální koncovka výfuku. 

Mohlo by vás zajímat:  Volkswagen představil modernizovanou Jettu

Celá karosérie Mini Vision je vyrobena z inovativního a velmi lehkého organického kovu. Podle Mini je tento materiál pevný, ale zároveň dobře tvarovatelný. Důležitou roli při tvorbě modelu sehrála aerodynamika – patrné je to na vstupech a výstupech vzduchu u každého podběhu, což pomáhá snížit koeficient odporu vzduchu. Několik hodin ve větrném tunelu strávila i kola a zrcátka. Již tradičním prvkem je zadní spoiler. 

Uvnitř Vision opět odkazuje na odcházející model. Především díky centrálnímu budíku na středové konzoli, který je ale nově tvořen digitálním displejem. Interiér nabízí mnoho odkládacích panelů pro nápoje, mobil či mapu. Samotná středová konzole je velmi tenká. Zajímavostí je funkce Driving Experience Control. Díky ní můžete změnit barevné schéma interiéru stisknutím jednoho tlačítka. 

Mohlo by vás zajímat:  Plány Hyundaie v oblasti sportovních automobilů

Zdroj: Mini