Mitsuoka přichází s novým modelem

Viewt je asi nejznámější model automobilky Mitsuoka, a přestože jeho technika odpovídá Nissanu March (v Evropě Micra), nikdy nebyl v nabídce jako klasický hatchback. To se s verzí Nadeshiko mění, čistě náhodná podobnost s Jaguarem Mark II však zůstává.

Příbuznost s malým Nissanem nejvíce prozrazují zadní partie, které jsou nyní až na přepracovaný nárazník s chromovanou lištou identické. Vracet se k přední části v designu britských automobilů minulého století by bylo jako nošení dříví do lesa, sluší se nicméně zmínit odlišný design nárazníku, odpovídající tomu zezadu. Na výběr bude mít koncový zákazník růžový, fialový, červený, černý nebo bílý lak karosérie, samozřejmostí jsou 14palcová kola v retro designu.

Mohlo by vás zajímat:  Patentový úřad prozradil podobu prvního automobilu od Datsunu

Ještě víc než na karosérii se Mitsuoka vyřádila na interiéru 3980 mm dlouhého pětidvéřového hatchbacku. V základním uspořádání jsou palubní deska i výplně dveří prakticky totožné s Marchem, jakmile však sáhnete po příplatkovém provedení Classic, začnou se dít věci. Přes celou délku palubní desky se táhne dekorativní lišta, jejíž jednolitost narušuje pouze nápis „Mitsuoka“ a volitelný displej multimediálního systému s navigací. Plast pod touto lištou odpovídá barevnému ladění zbytku kabiny, je tedy šedý či červený. Co se týče výplní dveří s přídomkem Classic, tak ty se vyznačující luxusnějším koženým čalouněním, lepší loketní opěrkou a retro madly. V základní výbavě najdeme sedadla čalouněná běžnou látkou, za extra jeny Vám však japonský výrobce nabídne třeba i červenou kůži.

Mohlo by vás zajímat:  Hyundai Motor Group uvádí na trh značku HTWO specializovanou na systémy palivových článků

Pod kapotou je umístěna tříválcová dvanáctistovka o výkonu 79 koní při 6000 ot./min s točivým momentem 106 Nm při 4400 ot./min. Na přední kola přenáší výkon bezestupňová převodovka Xtronic CVT. Prodej na japonském trhu již běží, základní cena je 1 674 000 jenů (cca 336 000 korun).

Zdroj: Mitsuoka