Nissan ukáže v Tokiu koncept BladeGlider

Tokijský autosalon je za dveřmi a Nissan odhalil svůj první trumf. Otevřený model BladeGlider má údajně velmi blízko k sériové výrobě, ale klíčová otázka je trošku jinde. Je toto slibovaný konkurent Toyobaru?

Podle některých ano, podle některých se dočkáme ještě jiného sportovního modelu. Popravdě řečeno, konkurenta Toyobaru si představujeme trošku jinak. BladeGlider má totiž tvary velmi podobné závodnímu modelu DeltaWing – to znamená úzkou přední a širokou zadní nápravu v kombinaci s nevzhledně vypadající přední část. Futuristický interiér si ze všech nejvíc bere inspiraci z McLarenu F1, ve kterém se také sedělo ve třech – dva vzadu a řidič vpředu. 

Nissan se chlubí tím, že rovná, metr dlouhá přední náprava a široká zadní náprava pomáhají snížit aerodynamický odpor a zlepšit manévrovatelnost především v zatáčkách při vysokém přetížení. Neudávaný výkon BladeGlideru je rozdělen v poměru 30:70 mezi přední a zadní nápravu. 

Z technického hlediska víme pouze to, že karosérie je vyrobena z karbonem vyztužených plastů, podvozek je z karbonu a o pohon se starají elektromotory, jež jsou umístěny v zadních kolech. Energii jim dodávají lithium-iontové baterie.

Mohlo by vás zajímat:  Rinspeed microMAX se chce stát revolucí v dopravě

##nissan_glider##

Zdroj: Nissan