Nová Škoda Fabia R5 oslaví svou světovou rally premiéru v ČR

„Těší nás, že můžeme náš nový vůz Škoda Fabia R5 po úspěšné homologaci Světovou automobilovou federací FIA nyní otestovat na rally. To, že se toto první vystoupení odehraje v zemi, kde je značka doma, je mimořádně symbolické,“ říká šéf Škoda Motorsportu Michal Hrabánek. Počínaje úvodní soutěží českého mistrovství v rally (MČR) by se měla letos po celém světě testovat konkurenceschopnost nového rallyového speciálu. Škoda Motorsport navíc nasadí tento špičkový vůz s pohonem všech kol do vybraných soutěží mistrovství světa v rally (WRC) v kategorii WRC-2 a v průběhu sezóny také v Asijsko-pacifickém šampionátu (APRC). Při premiéře ovšem bude pozornost soustředěna na vlast značky Škoda.

Mohlo by vás zajímat:  Buggyra - Jedeme dál...

V souladu s místem konání soutěže bude vůz při světové premiéře řídit česká posádka: úřadující mistr APRC a zkušený jezdec rally Jan Kopecký a jeho spolujezdec Pavel Dresler pojedou na Rally Šumava Klatovy se soutěžím vozem s novým turbomotorem o objemu 1,6 litru. Jsme samozřejmě velice hrdí, že jsme to právě my, kdo smí zahájit další kapitolu v úspěšné rallyové historii značky Škoda, říká Kopecký, který tuto rally vyhrál naposledy v roce 2012. Na programu jubilejního ročníku je dvanáct rychlostních zkoušek v délce 150,71 km. Jan Kopecký a Pavel Dresler se s novým rallyovým speciálem značky Škoda zúčastní všech šesti soutěží českého mistrovství v rally.

Mohlo by vás zajímat:  Rally Šumava 2015 - Nová Fabia kraluje

Vedle vystoupení nového vozu Škoda Fabia R5 na trati budou na Rally Šumava Klatovy připraveny pro fanoušky také další akce v servisní zóně v Janovicích. Prodejní organizace značky Škoda připravila zajímavý doprovodný program. Atraktivní je zejména soutěž, při které je možné v průběhu sezóny vyhrát jako hlavní cenu nový vůz Škoda Fabia Monte Carlo.

Jsem velice rád, že jsme mohli podpořit světovou premiéru nového vozu koda Fabia R5 na českém území. Nová generace sériového modelu vozu Škoda Fabia je na trzíchmimořádně dobře přijímána. A to, že nyní můžeme představit světu vůz Škoda Fabia R5, který z tohoto atraktivního vozu vychází, je samozřejmě onou třešničkou na dortu, říká Luboš Vlček, šéf prodejní organizace Škoda Auto Česká republika a dodává: Srdečně zvu všechny fanoušky rallysportu a značky Škoda do Klatov. Jan Kopecký a Pavel Dresler se s novým rallyovým speciálem značky Škoda zúčastní všech šesti soutěží českého mistrovství v rally.

Mohlo by vás zajímat:  Nová Fabia R5 nadchla i zkušeného Jana Kopeckého

Zdroj: Škoda Motorsport