Nový Seat Leon má být historicky nejvyspělejší vůz z vývoje značky

Zcela nový SEAT Leon je zde, připraven oživit segment kompaktních vozů. Společnost SEAT investovala do vývoje a výroby nového modelu více než 1,1 miliardy eur, aby zákazníkům poskytla technicky vyspělé vozy s ještě hospodárnějšími motory, novou úrovní konektivity, inovativními asistenčními systémy, skvělou dynamikou a ještě více přitažlivým vzhledem.

  • Zcela nový Leon přichází s výraznou evolucí designu v porovnání s předchůdcem a osvětlovací techniku posouvá na novou úroveň
  • Hlavní pozornost byla při vývoji zcela nového modelu SEAT Leon zaměřena na hospodárnost, k níž přispívají nejvyspělejší systémy pohonu zahrnující motory na benzin (TSI), naftu (TDI) a stlačený zemní plyn (TGI), ale také techniku částečně hybridního (eTSI) a externě nabíjitelného hybridního pohonu (eHybrid)
  • Zcela nový SEAT Leon je prvním kompletně síťově propojeným modelem značky, který zajistí zákazníkům spojení s jejich digitálními životy

SEAT Leon byl vždy hlavním pilířem produktové řady značky SEAT a etalonem ve svém segmentu, což potvrzuje více než 2,2 milionu prodaných vozů tří generací. Na mimořádné úspěchy svých předchůdců navazuje nyní čtvrtá generace, která přináší novou úroveň konektivity, hospodárnosti, dynamiky a bezpečnosti.

Zdroj obrázku: Tiskové materiály Seat

Zcela nový Leon přebírá designérský styl, který je charakteristický pro všechny vozy opouštějící montážní linku společnosti SEAT. Díky tomu přináší do segmentu kompaktních vozů sebevědomý vzhled, eleganci a sportovního ducha. Současně se vyznačuje komplexním pojetím, klidem a vyzrálostí, které jsou vlastní jen několika dalším modelům.

VÝRAZNÁ EVOLUCE DESIGNU

Zcela nový SEAT Leon přichází s výraznou evolucí designu v porovnání se svým předchůdcem. Nový exteriér a interiér v atraktivním designérském stylu mu poskytuje ještě silnější charakter, který umocňují optimalizované celkové proporce ve spojení s odhodlanějším výrazem tváře a uhlazenějšími liniemi. Zcela nový Leon svítí na cestu celému segmentu řadou inovativních osvětlovacích technologií, mezi něž patří dekorační osvětlení po celém obvodu interiéru, zadní svítilny v celé šířce vozidla, dynamické ukazatele směru, světlomety s diodami LED pro všechny osvětlovací funkce a uvítací osvětlení.

Mohlo by vás zajímat:  Studenti vytvořili studii šestimístného hatchbacku

ŠIROKÁ NABÍDKA NEJVYSPĚLEJŠÍCH POHÁNĚCÍCH ÚSTROJÍ
Čtvrtá generace modelu Leon zvyšuje hospodárnost řadou vyspělých poháněcích ústrojí. Zákazníci mají na výběr motory na benzin (TSI), naftu (TDI), částečně hybridní pohony (eTSI), externě nabíjitelné hybridní pohony (eHybrid) a stlačený zemní plyn (TGI).

PRVNÍ KOMPLETNĚ SÍŤOVĚ PROPOJENÝ SEAT
Zcela nový Leon je prvním kompletně síťově propojeným automobilem značky SEAT. Vyspělé systémy umožňují propojení vozidla nejen s přenosnými zařízeními cestujících, ale navíc také s okolním světem. Konektivita zahrnuje navigaci využívající přístup k internetu, internetové funkce a služby, jakož i systém Full Link s rozhraními Android Auto a CarPlay.

Zdroj obrázku: Tiskové materiály Seat

PŘIPRAVENÝ NA BUDOUCNOST

Zcela nový SEAT Leon je připravený na budoucnost. Nová generace modelu SEAT Leon, vyvinutá na platformě MQB Evo, je nejinovativnějším produktem, který kdy značka vyrobila. První kompletně síťově propojený automobil SEAT je díky nejmodernějším asistenčním systémům a hybridní technice připravený na všechno, co přinese budoucnost.

NEJBEZPEČNĚJŠÍ SEAT

Nová generace modelu Leon nabízí optimální ochranu v jakékoli jízdní situaci díky kombinaci nejvyspělejších asistenčních systémů, mezi něž patří předvídavý adaptivní tempomat ACC, asistent pro stav nouze Emergency Assist, asistent pro automatizovanou jízdu Travel Assist, asistent pro změnu jízdního pruhu Side Assist a asistent pro vystupování Exit Assist. Zcela nový Leon je nejbezpečnějším automobilem, který kdy značka SEAT vyrobila.

PROSTORNĚJŠÍ A PRAKTIČTĚJŠÍ
Nejúspěšnější model značky SEAT je nyní ještě praktičtější. Větší vnější rozměry – pětidveřová verze je o 86 mm delší, Sportstourer dokonce o 93 mm – umožňují velkorysejší nabídku prostoru pro cestující na sedadlech vzadu. Sportstourer navíc nabízí ještě větší objem zavazadlového prostoru (620 litrů).

STVOŘEN V BARCELONĚ

Zcela nový SEAT Leon byl navržen a vyvíjen v Barceloně (Martorell), kde je i vyráběn.

Mohlo by vás zajímat:  Honda konečně uvolnila do prodeje roadster S660

ÚSPĚŠNÝ PŘÍBĚH

SEAT prodal více než 2,2 milionu vozů Leon tří generací a nová generace naváže na obrovské úspěchy svých předchůdců.

Zdroj: TZ

O David Hampl

V případě kontaktu využijte email: hampl@autozine.cz

Zobrazit více příspěvků autora