Pagani Zonda Revolucion v omezené sérii

Italská automobilka Pagani poutá poslední dobou se svým poněkud již letitým modelem Zonda velkou pozornost, protože i přes to, že v současné době je na trhu jeho výkonný nástupce Pagani Huayra, stále se tu a tam objeví speciální verze Zondy. A právě nyní se přestavila prý už opravdu poslední edice Pagani Zonda, která dostala přízvisko Revolucion.

Z přiložených fotografií je evidentní, že tento „výtvor“ nebude určen na běžné silnice, nýbrž pouze na závodní okruhy. O tom svědčí i fakt, že  Zonda Revolucion je vylepšenou verzí závodního speciálu  Pagani Zonda R

Pod kapotou okruhového speciálu můžeme očekávat motor o objemu 6.0 Biturbo V12 AMG, jež je naladěn na výkon 800 koní (588 kW) a 750 Nm točivého momentu. S motorizací bude spolupracovat šestistupňová sekvenční převodovka, posílající sílu motoru na zadní nápravu. 

Vylepšení se dotklo samozřejmě i aerodynamicky vozu. Zondě Revolucion byly nainstalovány nové přední deflektory, karbonové zadní křídlo s možností volby 2 výškových nastavení nebo ultra lehká sportovní kola. Celková váha vozu je tak sražena na hodnotu 1070 kg. 

Mohlo by vás zajímat:  Pagani v růžové zahradě - Zonda 764 Passione

Automobilka vyrobí pouze 5 kusů této závěrečné edice, přičemž každý kousek bude ohodnocen částkou 2,8 milionu dolarů (přibližně 56 milionů Kč).

Zdroj: Pagani