Pick-upy Ford Super Duty dostanou 7,3 litrový motor V8 s výkonem až 430 koní

Pláčete nad každým novým motorem, který je určený pro evropská vozidla a říkáte si, kam až éra downsizingu povede? O to více vás jistě zaujme to, jakou motorizaci chystá Ford pro svůj model F-450 Super Duty. Jak už napovídá samotná charakteristika vozu, jedná se o auto do náročných podmínek, určené k přepravě opravdu těžkých nákladů a břemen. A to potřebuje i pořádnou dávku koňských sil.

Po kapotou bude 7,3 litrový motor V8

K dispozici bude tato motorizace hned ve dvou verzích. Ta první slabší bude mít výkon 350 koní a bude primárně určena pro současné modely označené jako F-450, F-550, dále pro nové modely F-600, F-650 a ještě pro verzi F- 750 spadající do segmentu menších nákladních vozidel. Ta výkonnější verze motoru V8 s objemem 7,3 litrů nabídne 430 koní a bude určena pro modely označené jako F-250 a F-350. Zde jsou aktuálně k dispozici dvě motorizace, a to 6,2-litrová nafta V8 a 6,7-litrový benzinový motor V8.

U téměř všech modelů bude kombinován s desetistupňovou automatickou převodovkou. Jedinou výjimkou budou verze F-650 a F-750, u kterých se bude i nadále počítat se šestistupňovou převodovkou, kterou najdeme ve vozech i nyní, s aktuálními motorizacemi.

Pro to nejnáročnější použití

Ford uvádí, že tento nový motor V8 o objemu 7,3 litrů bude v obou výkonnostních verzích určený pro to nejnáročnější každodenní použití. Při jeho vývoji však nebyl kladen důraz jenom na jeho sílu, ale hlavně na jeho životnost, stejně na jeho celkem snadnou údržbu a případné opravy.  Motor sází hlavně na osvědčenou architekturu zpětných ventilů a celkovou mimořádnou kvalitu všech součástí, která z něho mají udělat velmi dobrého pomocníka na kterého se může každý majitel nového pick-upu Ford Super Duty spolehnout. Ford Super Duty

O David Hampl

V případě kontaktu využijte email: hampl@autozine.cz

Zobrazit více příspěvků autora