Po krachu a pomoci od SAIC Motor značka MG představuje nový pick-up. Láká na nízkou cenu

Zkrachovalá britská automobilová značka MG se rozrůstá o další model. Do své nabídky, která původně začínala s jediným vozem, přibývá nový pick-up. Na novém modelu je lákavá především cena, na kterou automobilka sází.

Na začátku byl jeden model

Možná jste ještě i značce MG neslyšeli. Jde o bývalou britskou automobilovou značku, která v minulosti bohužel zkracovala. Naštěstí se jí ujal čínský koncern SAIC Motor, který se jí postupně snaží dostat opět na výsluní. Začátky ovšem nebyly snadné, neboť koncern značku přebral původně s jedním jediným vozem. Čas ale plyne a nabídka se neustále rozrůstá. V dnešní době už má značka v nabídce pěknou řádku automobilů. A právě nový pick-up Extender, jak byl pojmenován, má s rozšířením nabídky pomoci, a to především díky lákavé ceně.

Auto pro nenáročnou klientelu

Ze začátku se zaměříme rovnou na cenu, která je v rámci celé nabídky modelu, asi tím nejlákavějším. Celková cena nového pick-upu by se měla pohybovat v přepočtu kolem 400 tisíc Kč. Důvod, proč je cena nového vozu tak nízká, je jednoduchý. Je zaměřen na nenáročnou klientelu, která:

  • preferuje nízkou cenu
  • požaduje vysokou užitnou hodnotu

Nový model by podle všeho měl tyto dvě podmínky naplno splňovat. Pokud byste si snad také na toto vozidlo mysleli, musíme Vás zklamat. Nový pick-up se bude prodávat pouze na thajském trhu, kde je klientela opravdu nenáročná.

Nepropadejte ovšem panice, neboť se může stát, že značka nabídne prodej vozu i v dalších státech. Vše závisí na tom, jaký bude mít v Thajsku úspěch. V Evropě má značka dokonce už znovu své místo, neboť nedávno zde představila svůj nový elektromobil.

Převzaté technologie a motor

Závěrem by bylo fajn, zmínit se pár slovy o tom, co je nový pick-up vlastně zač. MG Extender má převzatý podvozek a techniku včetně pohonné jednotky od čínského pick-upu Maxus T70.  Pohonnou jednotkou je v tomto případě naftový motor s výkonem 161 koní. Pohon vozidla je na zadní nápravě, ale je možnost objednat i 4×4 verzi. Celkově vypadá auto velmi pěkně a mohutně, čímž je konkurencí pro mnoho známých značek.

O David Hampl

V případě kontaktu využijte email: hampl@autozine.cz

Zobrazit více příspěvků autora