Poklice na kola ještě nejsou z módy. Vyberte si ty nejvíce stylové

Na první pohled by se mohlo zdát, že v době litých kol už nebude o klasické poklice takový zájem. Opak je ale pravdou, protože dnes jsou poklice hodně žádanými automobilovými doplňky. Za pár korun získáte efektivní ochranu disků i zajímavý designový doplněk. Velkou výhodou je, že jej můžete změnit podle aktuální nálady nebo stylu vašeho osobního automobilu.

Proč mít na autě poklice?

Poklice na kola se využívají především ke krytí klasických plechových disků, a to zejména v zimním období. Po přezutí na zimní pneumatiky se totiž dá očekávat, že dříve či později se na silnici objeví sůl a odletující kamínky. Poklice tak logicky chrání disky před větším znečištěním, které by mohlo poznamenat hlavně matice. Samozřejmě existuje více designových tvarů, avšak na zimu se opravdu hodí celoplošné poklice.

Údržba poklic je hodně snadná

Při pořízení kvalitních poklic se o údržbu disků a pneumatik nebudete muset prakticky vůbec starat. Samotné poklice stačí čas od času sundat a umýt pod vodou, protože ani ty nevyžadují žádnou speciální péči. Na plechových discích se ale může přes veškerou ochranu objevit koroze. Co s ní? Nemusíte nijak zoufat! Jednoduše ji odstraňte kartáčem a ošetřete speciálním nátěrem.

Poklice jako skvělý doplněk pro celkový design

Plechové disky jsou z bezpečnostního hlediska báječné, ovšem esteticky jsou naprosto nevyhovující. Například Volkswagen Passat s nimi nevypadá vůbec dobře. Na takhle skvělý vůz se rozhodně více hodí hezké sportovní poklice. Styl a barva je samozřejmě na vás, ovšem mějte na paměti, že by poklice měly ladit s koncepcí auta. Stejně důležité jsou i koberce Passat do interiéru.

Nelíbí se vám originální plechová kola? Přestaňte se nad nimi zlobit a raději zainvestujte pár korun do kvalitních a esteticky pěkných poklic.

O David Hampl

V případě kontaktu využijte email: hampl@autozine.cz

Zobrazit více příspěvků autora