Při dovolené myslete nejen na cestovní pojištění

Cestování, to není jenom sbalit si zavazadlo a vyrazit. Nezbytné je se na cestu opravdu dobře připravit a nepodcenit žádná rizika. Stanovit si plán svého putování, sepsat seznam nezbytných věcí a připravit je. Pokud vyrážíte do zahraničí, potřebujete cestovní pojištění. Jestliže se chystáte na cestu autem, nezapomeňte na povinné ručení. Jestliže na tyto dva podstatné kroky podceníte, nemusíte vám to vyplatit a vaše výprava se kvůli tomu může i znatelně prodražit.

Informujte se, na co se pojistka vztahuje

Podle toho do jaké destinace se chystáte vyrazit, zda evropské nebo mimoevropské, si musíte vybrat cestovní pojištění do zahraničí, které splní vaše potřeby. Velice záleží na tom, co chcete na dovolené dělat. Běžné pojištění pokrývá jenom nenáročné relaxační aktivity a rekreační sporty. Pokud budete provozovat nějaké adrenalinové či rizikové sporty, rozhodně je třeba se pro tyto účely připojistit a přesně si u pojišťovny ověřit, na co se pojistky vztahují. Jinak by se vám mohlo v případě úrazu stát, že aktivita, které jste se věnovali, nespadá do pojistky. Potom vám pojišťovna odmítne proplatit náklady a vám nezbude, než je uhradit ze svého. Léčba v zahraničí je přitom finančně velmi náročná. Proto myslete na pojištění na zimní dovolenou na horách. K dispozici jsou celé balíčky, které obsahují speciální pojistky na lyžování a zahrnují i pojištění zavazadel, lyží proti odcizení a poškození.

Mohlo by vás zajímat:  Když nemůže klient k Volvu, přijede Volvo ke klientovi

Také nechybí pojištění odpovědnosti, pokud vy sami způsobíte nějakou škodu, například když se neúmyslně s někým srazíte na sjezdovce. Je výhodné mít komplexní pojistku, která v sobě zahrnuje různá možná rizika.

Jak ušetřit při cestách do ciziny?

Určitě ale chcete při uzavírání pojistky maximálně ušetřit. Pomůže vám k tomu výběr pojištění na internetu a podrobné a nezávislé srovnání nabídek jednotlivých pojišťoven. Nikdo nemá čas na to, obcházet kamenné pojišťovny a vyptávat se na podmínky, za jakých poskytnou pojistku. Proto jistě uvítáte, když najdete objektivní porovnání pojistek od jednotlivých pojišťoven na jednom místě a v podstatě přijdete k hotovému. Umožní vám to základní orientaci na trhu s pojištěním. Budete si moci pak vybírat podle svých požadavků.

Mohlo by vás zajímat:  Autopůjčovna v Praze - autonemam.cz

Nezapomeňte na zelenou kartu

Vždy také při cestách do zahraničí mějte vyřešenu otázku povinného ručení vozidla, v němž cestujete. Můžete si velice jednoduše sjednat povinné ručení online, kdy opět dostanete porovnání různých nabídek a zvolíte si tu, která pro vás bude nejvýhodnější. Můžete tak ušetřit až 70 % nákladů na stávající povinné ručení. Pokud odjíždíte, vždy se ujistěte, že máte u sebe zelenou kartu. Ta slouží v zahraničí jako doklad, že máte pojištění odpovědnosti za škody způsobené provozem vašeho vozidla opravdu uzavřené.  
 

Mohlo by vás zajímat:  Náhradní díly Opel