Pro nálepky na autech nemusí mít policie pochopení. Řada z nich odporuje zákonu

Někdo si detailů na jiných autech skoro nevšimne, jiný se na ně naopak důkladně zaměří. Nemusí se vždy jednat pouze o různé designové úpravy, ale může jít třeba i o samolepky. Stojí pár korun, nalepení zvládne každý a právě tímto obrázkem lze snadno vyjádřit třeba svůj konkrétní postoj, podporu nebo názor.

Ne vždy je lepení samolepek legální

Je to sice naše vlastní auto, ale to ještě neznamená, že si můžeme lepit samolepky, kam chceme a také jaké chceme. V mnoha případech samozřejmě nejsou a nebudou žádným problémem. Jsou ale i situace, kdy vadit mohou. Najednou se dostáváme třeba do hledáčku policie. Následný přistup policistů může končit i pokutou. Co hrozí?

Pozor na propagaci špatných věcí

Je třeba dát pozor, zda konkrétní samolepka není určitým vyjádřením názoru, který může vést k potlačování práv a svobod. Typickým příkladem mohou být třeba různé rasistické symboly, stejně jako třeba historické nacistické symboly. Něco takového by nemělo patřit ani do soukromí, natož na karoserii auta. Ten, kdo dané samolepky hrdě vozí, by mohl mít řadu problémů.

Mohlo by vás zajímat:  Začátek školního roku vítají řidiči kamionů i osobních aut. Mnoho komplikací pro ně končí
Zdroj obrázku: Freepik

Hraje roli, kde se samolepka nachází

Pokud je konkrétní samolepka umístěná v podstatě kdekoliv na karoserii a nijak neodporuje tuzemským zákonům, neměl by s ní být jakýkoliv problém. Ten však může nastat, pokud je nalepena třeba na registrační značku vozidla. Mnozí se tak snaží překrýt znak EU a používají znaky České republiky. Tím se mohou nevědomky dostávat do křížku se zákonem, jelikož ten hovoří jasně. Tabulka registrační značky by se nijak upravovat neměla.

Vliv na bezpečnost jízdy

Použití samolepek by nemělo celkově ovlivňovat bezpečnost jízdy. I to se může stát, pokud je samolepka nalepena třeba na čelní sklo. Může to být i dálniční kupon, pro jehož nalepení jsou jasná pravidla. Pokud by byla samolepka umístěná v zorném poli řidiče, kde brání v dobrém výhledu, může to být značný problém.

Zdroj: https://www.newsweek.com/police-issue-warning-reveal-how-thieves-use-bumper-stickers-crime-blueprint-1678898