Prodej vozu Opel Corsa se blíží. Kdy by měl být k mání?

Vývoj nové generace automobilu Opel Corsa probíhal dva roky. Konečně má tento hatchback přijít do výroby – k prodeji bude již v létě tohoto roku. V současné době je tento model testován. A ačkoli je jeho vývoj rychlý, je taktéž důkladný. Důvodem je nejspíš to, že se jedná o první model, který je vyvinut pod dohledem nového vlastníka, Skupiny PSA.

Kde probíhá testování vozu?

Vozy jsou testovány hned na třech místech:

  • Ve švédském Laponsku. Toto testovací místo se nachází asi 40 kilometrů od polárního kruhu a probíhá při teplotách až -30 °C. Testují se zde podvozky, pohonná ústrojí, elektronika, osvětlení a další komponenty.
  • Německé testování probíhá v Dudenhofenu. Zde se testuje chování vozů při vysokých rychlostech i na nekvalitních površích.
  • V Rüsselsheimu se testuje odolnost vozů proti elektromagnetickým vlnám. Tady dochází k ověření, že elektronické systémy budou fungovat spolehlivě bez rušení.

Testování poblíž polárního kruhu

Laponsko se nachází ve Švédsku. Poskytuje extrémní zimní podmínky, na kterých se vozy mohou testovat na ledu, sněhu, štěrku i asfaltu. Systémy podvozku i systémy řízení musí probíhat bezproblémově. Poblíž polárního kruhu je také dlouhá polární noc, která umožňuje testování světel.

Již šestá generace vozu Opel Corsa

Automobilka dbá na to, aby byl vůz pečlivě otestován. Veškeré chyby, které se projeví budou odstraněny ještě před jeho uvedením na trh, které se má odehrát již v létě 2019.

Komentáře
Mohlo by vás zajímat:  ALFA ROMEO SPIDER V ROCE 2015