První informace i ilustrace k nové generaci VW Scirocco

Koncern Volkswagen finišuje práce na zmodernizovaném Sciroccu, jehož premiéra by se měla pravděpodobně odehrát na vídeňském autosalonu, který se koná v lednu příštího roku. Pokud se tak nestane, debut v Ženevě je jistotou. Facelift by měl přinést hlavně pozměněný design, více asistenčních systémů a optimalizované motory v emisní normě Euro 6. Avšak nyní se vyklubaly na povrch první informace o nové generaci Scirocca.

Sportovním kupátkům nebo roadsterům se na trhu zrovna nedaří, přesto Volkswagen připravuje vývoj nové, již čtvrté, generace a vkládá do ní naději. Jak už jsem zmínil v úvodu, facelift současné generace se vyklube na svět za pár měsíců, kdežto zcela nová generace by měla dorazit nejdříve v roce 2017. Ovšem je tu jisté riziko zpoždění, jelikož nové Scirocco může také vyčkat na představení osmé generace Golfu, ze kterého by poté vycházelo.

Ve srovnání s předchůdcem by nové Scirocco mělo být více plnohodnotným sportovním kupátkem než shooting brake. Samozřejmostí budou také změny i pod kapotou – konkrétně 2.0 TSI nově nabídne výkon 230 koní a točivý moment 370 Nm, současná 1.4 TSI 160k bude nahrazena 1.8 TSI o výkonu 180 koní a základní motorizace 1.4 TSI bude mít 125 koníků (nárůst o 3 koně).

Inovace nastanou také u dieselových agregátů. Dvoulitrové TDI se bude chlubit výkonem 150 koní či 184 koní. Nemusíte se obávat, v plánu je také Scirocco R o výkonu 300 koní, což jde o nárůst o 35 koní ve srovnání se současným provedením. Informace vypadají velmi zajímavě, avšak zatím se musíme spokojit s připravovaným faceliftem třetí generace.

Zdroj: autobild.de