Řidiče na dálnici D4 předjížděla skutečná formule. Hledá ji policie

Že vás na dálnici předjede luxusní nebo sportovní automobil, to není až tak nic neobvyklého. O mnoho zajímavější podívanou však měli řidiči jedoucí po dálnici D4. Zde se kromě klasických nákladních a osobních automobilů objevila také formule. A nešlo o žádnou reklamní akci, natáčení reklamy či cokoliv jiného. Majitel závodního vozu ho zkrátka chtěl vyzkoušet i jinde, než na okruhu. A tak vyrazil na dálnici D4, kde způsobil skutečné pozdvižení.

Formuli hledá policie

Nutno říci, že pro řidiče jedoucí po dálnici jednalo o skutečné zpestření. Vidět na vlastní oči formuli, a to ještě v reálném provozu, kdy vás dokonce předjíždí, to se nestává každý den. Zatímco řidiči byli nadšeni, policie má na toto jednání zcela jiný názor. Po formuli začala intenzivně pátrat, jelikož podle současných zákonů se jedná o vůz určený výhradně na uzavřené okruhy. Nikoliv do reálného provozu. Formule není uzpůsobena pro jízdu v běžném provozu. Chybí ji světla, blinkry a řada dalších prvků které jsou nezbytné pro potřebnou homologaci.

Zábava za pár tisíc, s rizikem odebrání řidičského průkazu

Pokud policie dopadne řidiče formule, hrozí mu pokuta ve výši 5 – 10 tisíc korun. Je fakt, že tento trest není až tak hrozný a za danou zábavu to jistě stálo. Horší trest může být spojený s rizikem odebrání řidičského oprávnění. A to až na dobu jednoho roku. I toto hrozí řidiči daného nestandardního vozidla.

Podívejte se na její jízdu

Myslíte si, že to je novinářská kachna a něco podobného se nemohlo nikdy stát? Že je formule na dálnici výmysl? Tak se podívejte na video níže, které natočil jeden z řidičů, který nemůže uvěřit vlastním očím. Formule ho na dálnici D4 předjede, následně se zařadí do pravého pruhu a za ní se objeví pravděpodobně její doprovodné vozidlo. Řidič osobního auta neváhá a sešlápne plyn, míří do levého pruhu a netradičního účastníka silničního provozu předjíždí. Kdo by neudělal to samé – mít možnost chlubit se že jste předjeli formuli, to nemá jenom tak někdo. Zvlášť, když je to na dálnici.

Mohlo by vás zajímat:  V Německu je k mání je výkonný Mercedes AMG. Za cenu podobnou jako průměrné auto

O David Hampl

V případě kontaktu využijte email: hampl@autozine.cz

Zobrazit více příspěvků autora