Řidiči na dálnicích zbytečně tankují za přemrštěné ceny. Řešení existuje, napadne ale jenom málokoho

Každý chce jezdit úsporně. Na to má vliv celá řada věcí. Nejenom jízdní styl a chování řidiče za volantem. Ale také ceny, za které řidiči tankují. Ty mohou být v rámci celé České republiky značně rozdílné a mohou se klidně lišit i o jednotky korun. A tankování na drahých pumpách rozhodně není správné.

Na první pohled nepatrný rozdíl

Je sice pravdou, že pokud natankujeme o několik korun na litru více, v nájezdu sta kilometrů to může dělat rozdíl maximálně pár desítek korun. To na první pohled není tak hrozné a zdá se to jako nepatrný rozdíl. Když to ale vezmeme z pohledu celé nádrže, už je to výrazné číslo. Tankováním u drahých čerpacích stanic můžeme bezdůvodně prodělat klidně i stovky korun na plné nádrži. A to už je namístě řešit.

Zdroj obrázku: Freepik

Ceny se liší

Jsou čerpací stanice, kde jsou ceny paliv nízké. A potom čerpací stanice, kde stoupají do nebeských výšin. Roli hraje nejenom konkrétní značka nebo typ paliva. Roli pochopitelně hraje také umístění čerpací stanice. A jsou to právě dálniční tahy, kdy jsou paliva nejdražší. Mnohdy proto, že když řidiči dochází palivo, tak v tu chvíli nemá kde zastavit. A tak zajíždí k pumpě, která za litr benzínu nebo nafty účtuje o mnoho více, než je standard.

Mohlo by vás zajímat:  Stačí jen pár vteřin nepozornosti a cesta s domácím mazlíčkem může být velké riziko

Čas, nebo peníze?

A jak problém vyřešit? Překvapivě jednoduše. Není vždy nutné tankovat na čerpacích stanicích, které ceny záměrně navyšují u dálničních tahů. Dnes, v době chytrých navigací, není problém podívat se, zda je v okolí dálnice jiná, menší pumpa. A často je. Stačí ujet pár kilometrů a natankovat levněji i o několik korun na litru. V tu chvíli se vyplatí i daná zajížďka, kdy je potřeba sjet z dálnice. Jediné, co člověk ztratí, je čas. Je na každém, co má pro něj větší prioritu. Zda jede na poslední chvíli a stane se obětí předražených pumpařů, nebo má časovou rezervu, která mu umožní nabrat palivo levněji.

Zdroj: https://www.eurowag.com/en/company/blog/fuel-prices-in-the-czech-republic-germany-and-poland-breakdown-trends-and-ways-to-save