Současná C3 bude nahrazena možná nástupcem 2CV

Druhá generace Citroenu C3 byla poprvé k vidění před čtyřmi lety na frankfurtském výstavišti, ale zrovna v letošním roce prošla značnou modernizací (premiéra v Ženevě). Nedávno však vyšla zpráva, že francouzský Citroen neplánuje vyvinout přímého nástupce modelu C3.

Podle dostupných informací od francouzských novin to vypadá, že v příštím roce Citroen odhalí zcela nový model určený pro městský provoz neboli tzv. náhradníka zmíněné „Cé-trojky“. A právě nově koncipovaný model přinese novou marketingovou strategii francouzské automobilky – „Simple, Human“. Díky tomuto kroku se sesterská značka Peugeot přesune do luxusnějších sfér a Citroen se soustředí především na cenově dostupné modely.

Současný Citroen C3 bude nahrazen modelem, který nese pracovní název E-Cube a bude představen na letošním frankfurtském autosalonu. E-Cube příjme některé designové prvky od konceptu C-Cactus z roku 2007. Není to zatím potvrzené, ale možná půjde o duchovního nástupce legendární „Kachny“. Avšak kvůli C3 ještě nesmutněte, bude se ještě vyrábět nejméně tři roky.