Střešní nosiče, nosiče lyží, střešní boxy

Zima je sice pro motoristy neoblíbeným obdobím, ale pro sportovce, kteří rádi sjíždí kopce, je to období radovánek. Někdy se ale motorista a milovník zimních horských sportů překrývají. Ve výsledku pak motorista sedne do svého vozu se sportovním vybavením a vyrazí autem na hory užívat si sluníčka a trochu toho adrenalinu. Jestli ale mát v městech a nížinách problémy, na horách se budete muset obrnit ještě více. Cesty tu bývají zaváté, kola často v množství sněhu prokluzují, a pokud nemáte řetězy, je možné, že cesta do cíle bude značně komplikovanější.

Mohlo by vás zajímat:  Setkání legend při páté Rallye Praha Revival

Pomineme ale nyní jízdní potřeby auta a zkusíme se zaměřit na prostorové potřeby. Jezdit autem na hory je fajn, ale je nutné mít kam naskládat sportovní výbavu. Jezdíte-li sami nebo třeba jenom ve dvou lidech, není problém lyže, potažmo snowboardy naskládat dozadu při sklopených zadních sedačkách. Jezdíte-li ale na hory jako celá rodina a sportovat učíte taky děti. Do kufru pak lyže nejspíš nenaskládáte. Jestli máte na autě střešní nosiče, máte vyhráno.

Mohlo by vás zajímat:  Repasovaná turba - Kvalita originálu za nízkou cenu

Na střešní nosič je totiž možné namontovat nosiče lyží, které pojmou podle typu různý počet párů lyží a některé jsou dělané také na uchycení prken. Standardně jsou střešními nosiči vybaveny hlavně vozy s karoserií kombi. Přesněji tedy mají na střeše umístěny podélné hagusy pro přichycení střešních nosičů. Na ně se pak dají pohodlně připevňovat další doplňky pro převážení větších a objemnějších věcí. I když ale máte menší auto, které hagusy nemá a potřebujete něco převážet na střeše, dají se dokoupit taky jiné střešní nosiče, které se uchycují přímo pod okraje střechy auta. Je to sice řešení pro někoho ne zrovna ideální, protože připevňování čehokoli přímo na karoserii vždycky vznáší pochybnosti, jestli se autolak nepoškodí, ale pořád je to praktické řešení. Často taky můžete na silnicích vidět auta, která maní na střeše připevněny střešní boxy, což je dobrá věc hlavně pro převoz čehokoli, na co by nemělo pršet, foukat vítr nebo být vystaveno jiným nepřízním rychlé jízdy.

Mohlo by vás zajímat:  Co bude na Legendách - Historické závodní vozy Škoda