Studie Qoros 9 Sedan vytvořená studentem

Qorosu se vstup do světových automobilových vod víceméně povedl. Hned na startu své kariéry zaujala automobilka výrobou nejbezpečnějšího auta roku 2013 (Qoros 3 Sedan) a právem je rovněž označována jako nejkvalitnější čínská automobilka.

Jako každá automobilka, i Qoros chce mít svou vlajkovou loď, která by mohla vzniknout ze studentského konceptu 9 Sedan. Tvůrcem designu je 29letý Korejec Jihoon Seo, který strávil s designérským týmem automobilky v Šanghaji pět měsíců. Na konci této stáže byl požádán o tvorbu luxusního sedanu, cílícího na zákazníky ve věku od 40 do 50 let, žijící v moderním velkoměstě.

Mohlo by vás zajímat:  Bentley Continental GT & Mulsanne Le Mans Edition pouze pro USA

Výsledkem je tedy Qoros 9 Sedan, pyšnící se výraznou maskou chladiče s množstvím chromu, hlavními světlomety kombinující LED diody a xenony a atypickými mhlovými světlomety. V zadní části opět najdete LED diodová světla, naopak postrádat budete zpětná zrcátka, která byla nahrazena kamerami. Nejvýraznějším prvkem ovšem zcela jistě zůstávají 19palcová osmipaprsková kola

Auto zatím neexistuje v reálné velikosti, ale pouze na skicách, v počítači a jako model ve velikosti 1:4,5. S ním korejský designér vyhrál soutěž Degree Show na univerzitě v britském Coventry. Do sériové produkce se však podobné auto nepodívá dřív než v roce 2020.

Mohlo by vás zajímat:  Jaguar XFR-S - nejostřejší sedan britské automobilky!

##qoros_9sedan##

Zdroj: Qoros