Tenisový míček je na autech vidět často, někteří ale přišli na jeho další použití

Modern Car Interior Close Up Photo

Když má auto tažné zařízení, tedy takzvanou kouli, můžeme vidět řadu různých zlepšováků ve formě ochrany, kterou lidé na tento doplněk vozu nasazují. Velmi často jde i o improvizované prvky, vyráběné například z různých víček, ale také třeba tenisového míčku. Ten stačí jenom rozříznout a na kouli nasadit. V letních dnech ale můžeme u řady aut vidět, že tenisové míčky nejsou jenom u vozů, které mají tažné zařízení.

Tenisák v interiéru

Mnoho řidičů používá daný tenisový míček také v interiéru svého vozu. A to velmi podobným způsobem. Jenom zde nemají tažné zařízení, a tak ho nasazují na úplně jinou součást. Při pohledu do takového vozu to sice může působit až velmi komickým dojmem, ale fakt je, že tento postup je velmi praktický, a kdo zjistí detaily, neváhá a toto řešení také vyzkouší. Především tedy v létě, jelikož v zimě není toto použití až tak nutné.

Mohlo by vás zajímat:  Zajíždět do garáže je třeba vždy popředu. Výfukové zplodiny pak zůstanou venku
Zdroj obrázku: Freepik

Míček na řadicí páku

Když se v létě podíváme do celé řady osobních aut, mají uvnitř tuto zvláštnost. A to tenisový míček nasazený na řadicí páce. Nejde o žádný vylepšený tuning, jak bývá u některých jedinců zvykem. Jde o ryze praktickou věc, která má poskytovat především ochranu. A to před spálením, které může být nepříjemné a velmi bolestivé.

V létě je totiž zcela běžné, že slunce interiér až nadměrně ohřívá. Sluneční paprsky dopadají na všechny povrchy v autě, řadicí páku nevyjímaje. A ta může mít hlavici, která je vyrobena například z kovu, ale také z různých plastových materiálů nebo může být potažena kůží. To vše jsou materiály, které slunce až nadměrně ohřívá. Následný kontakt s rozžhavenou řadicí pákou může být velmi nepříjemný a také bolestivý. A právě tenisový míček na ní umístěný může sice působit komickým dojmem, ale ve skutečnosti hlavici řadicí páky ochrání před nadměrným ohřevem. Po usednutí do vozu tak stačí míček sundat, zařadit a vyrazit.

Zdroj: Life Hacks