Tesla Model S – První kus dodán do Evropy!

Automobilka Tesla Motors přivezla do Evropy zcela první exemplář svého elektrického sedanu Model S, který bude brázdit norské silnice. Jejím majitelem se stal norský ekologický aktivista Frederic Hauge, který má s elektromobily již dlouholeté zkušenosti. 

Frederic Hauge patří mezi vášnivé milovníky elektromobilů a v roce 1986 spoluzaložil neziskovou organizaci Bellona Foundation. První elektromobil si Hauge pořídil už v roce 1989, jenže díky opakovanému odmítání platit mýtné, mu byl nespočetněkrát zabaven. Po několika letech, kdy si Hauge svůj vůz vždy vykoupil zpět a mýtné dál nehodlal platit, se Norsko rozhodlo, že mýtné pro elektromobily nadobro zruší. 
 
První evropský exemplář vozu Tesla  Model S patří do série Signature Edition, přičemž do Evropy bude určeno jen 500 exemplářů této verze. Největší množství vozidel poputuje do Norska, kde jsou na elektromobily poskytovány dotace a mohou využívat pruhy pro autobusy.
 
Pro připomenutí, Tesla Model S je velký luxusní sedan o délce 5 metrů, který je dostupný hned ve třech verzích. Základní verze nabízí baterie s kapacitou 60 kWh a dojezd slušných 500 kilometrů, silnější verze má baterie s 85 kWh a vrcholná Performance má rovněž baterie s 85 kWh a tu nejlepší výbavu. U všech verzí činí zrychlení z 0 – 100 km/h za 4,2 sekundy.