Toyota postavila unikátní Hilux

Letos v červenci se jihoafrickému zastoupení Toyoty povedlo prodat jubilejní miliontý Hilux. Na oslavu tohoto milníku v japonské automobilce postavili silniční verzi závodního Hiluxu, která se stala pověstným „nenápadným zabijákem“.

Začalo se v motorovém prostoru, kde jinak silný diesel D4-D nahradil pětilitrový osmiválec, původem z Lexusu IS F, opatřený mnoha prvky z dakarských speciálů. Jedná se například o sací potrubí, management motoru Pectel Cosworth nebo trubkové výfukové potrubí. Výsledkem je tak 455 koní při 6000 ot./min, jež na všechna čtyři kola přenáší standardní převodovka se závodní spojkou AP a přepracovanými diferenciály na obou nápravách. 

Mohlo by vás zajímat:  Lamborghini Urus - Známe jeho cenu?

Zvenku o možnostech auta napoví pouze 18palcová kola se závodními brzdami a sportovní podvozek, snížený o 50 mm. Celkově vyšel Toyotu celý projekt na 1 milion randů (cca 1 743 000 korun) a i když se jedná zatím o jediný vyrobený kus, pár lidí se už jihoafrického zastoupení dotazovalo na cenu sportovního Hiluxu. Alespoň malosériová výroba by tedy nemusela být úplnou utopií.

##hilux_isf##

Zdroj: Toyota