Toyota Prius 2015 – nová generace dostane pohon všech kol!

Přidat na Seznam.cz

Japonská automobilka Toyota pilně pracuje na vývoji nové, již čtvrté generace svého modelu Toyota Prius, který má přijít na trh v roce 2015. Teď se na povrch dostaly další informace, které získal britský magazín Auto Express od jednoho z hlavních inženýrů Toyoty. 

V krátkém rozhovoru bylo prozrazeno, že nová Toyota Prius dostane radikálnější design, aby se ještě více odlišila od konkurence. Nový Prius prý také zůstane věrný osvědčeným bateriím typu Ni-MH, přičemž verze Plug-in Hybrid bude dostupná výhradně s bateriemi typu Li-Ion. Nejdůležitější novou informací však je, že se pro nový Prius chystá pohon všech kol, kterým by měla nová generace disponovat již v základním provedení! 

Pro nový Prius to bude zásadní změna, která jistě přitáhne další skupiny fanoušků. Počítá se také s použitím nové podvozkové platformy C a lehčích materiálů karoserie. To vše má novému Priusu pomoci snížit hmotnosti o 70 kg oproti současné generaci.K pohonu vozu by měl posloužit vylepšený  zážehový motor o objemu 1,8 litru, spojený se zcela novou sedmi stupňovou převodovkou, uzpůsobenou pro ekonomicky úspornou jízdu. Cílem je tak zvýšení výkonu a zároveň dosažení ještě větší hospodárnosti v silničním provozu.

Fotografie: Worldcarfans, Toyota Prius III

Komentáře
Přidat na Seznam.cz