Tři Tatry týmu BDP zahájily Rallye Dakar 2015. Vrátný a jeho posádka netradičně v opičích maskách

Členům týmu Bonver Dakar Project i ostatním účastníkům slavné dakarské rallye zbývalo před startem do první rychlostní zkoušky absolvovat slavnostní zahájení v podobě příjezdu na pódium. Toho se nejlépe zhostil známý americký závodník Robby Gordon, který je svými až kaskadérskými kousky proslulý. I letos dostál své pověsti a fanouškům nejenom zamával, ale ukázal i něco ze svého jezdeckého umění a přes rampu doslova přeletěl. Značně tak okořenil chvíli, která je pro každého účastníka Rallye Dakar tak mimořádná.

Obzvlášť nezapomenutelným a jedinečným byl okamžik příjezdu k pódiu a výstupu z kamionu pro Tomáše Vrátného. Závodící šéf týmu, jeho navigátor Jaroslav Miškolci a palubní mechanik Milan Holáň totiž vystoupili z kabiny své tatry s netradiční závodnickou výbavou.

Mohlo by vás zajímat:  Kia představila koncept luxusního crossoveru

„K překvapení a úžasu všech kolem jsme pódium absolvovali v opičích maskách,“ prozradil Tomáš Vrátný.  O plánu posádky týmu Bonver Dakar Project nevěděl ani Fabien Calvet, francouzský ředitel pro kategorii kamionů, který česko-slovenskou trojici vítal na slavnostním zahajovacím pódiu. „Fabien z toho byl poměrně hodně překvapen, nicméně diváci to vzali velice pozitivně a nálada byla úžasná.“

Plán absolvovat pódium v opičích maskách vznikl ještě před odjezdem na Rallye Dakar. První možnost vidět více než třicet členů týmu v maskách měli všudypřítomní dakarští fanoušci už po přejímkách, kdy v rámci skupinového týmového focení došlo i na variantu právě s opičími maskami. „Pokud všechno půjde hladce, opičí masky ještě vytáhneme,“ nastínil Tomáš Vrátný, který se už za necelých čtyřiadvacet hodin postaví na start první rychlostní zkoušky Rallye Dakar 2015.

Mohlo by vás zajímat:  Dodge Ram L‘il Red Express 2012 - Superrychlý pick-up znovu na scéně

Do té se kromě závodícího šéfa, jeho navigátora Jaroslava Miškolciho a palubního mechanika Milana Holáně vydá v barvách týmu Bonver Dakar Project i kazašsko-česká posádka pod vedením zkušeného Artura Ardavičuse a polsko-česká posádka pod vedením talentovaného Roberta Jana Szustkowského. Všichni se na nejnáročnější rallye světa představí za volanty tří speciálně upravovaných kapotovaných kamionů Tatra Jamal.

První etapa Rallye Dakar 2015 povede z Buenos Aires do města Villa Carlos Paz. Na více než 400 účastníků slavné dakarské rallye čeká celkem 838 kilometrů, z toho 175 kilometrů bude měřených.

Mohlo by vás zajímat:  5. etapa byla pro mnoho posádek prokletím. A jak nakonec dopadl Macík?

„Už se těšíme na start. Všechno nám klape, takže už jen čekáme, kdy se dostaví předstartovní nervozita. Zatím tady není. Čím déle nám tento stav vydrží, tím to bude lépe, ale já jsem si naprosto jistý, že těsně před startem nás doběhne a všichni si na startu užijeme typickou závodnickou nervozitu, která k tomu patří. No a po startu, myslím, že tak do třetí zatáčky, to z nás spadne a my se budeme snažit předvést, co v nás je. Budeme makat naplno,“ doplnil Tomáš Vrátný.

Zdroj: Bonver Dakar Project