V zimě nestačí jen sednout a jet. Řada řidičů zapomíná na jednu základní věc

Otevřeme dveře, nasedneme, zavřeme, zapneme pás, nastartujeme a jedeme. Toto dělá většina řidičů zcela automaticky. V zimě je ale namístě udělat ještě jednu věc navíc. Trvá několik vteřin, ale může nejenom ušetřit budoucí starosti, může také předejít riziku nehody. Co je v zimě při nasedání do auta problém? Boty od sněhu.

Nepříjemný sníh

Pro lyžaře je sníh očekávaným zpestřením zimy, pro motoristy je naopak noční můrou. Sníh na silnicích výrazně ztěžuje řízení. Zároveň není namístě ani nosit si ho na své obuvi přímo do vozu. Zde může napáchat celou řadu problémů, kterým je dobré předcházet. Jaké to jsou?

Sklouznutí boty na pedálu

Pomocí pedálů v autě vůz rozjíždíme, nebo ho naopak zpomalujeme. Správná obuv na řízení by proto měla být základem. Ale i když ji máme, může nám něco jízdu zkomplikovat. Je to sníh. Když se drží na podrážce, může to způsobit nepříjemné sklouznutí nohy po pedálu. Během akcelerace nebo například brzdění může dojít ke krizové situaci. I proto je před nástupem do vozu vhodné boty dostatečně očistit, aby se na podrážce žádný sníh nenacházel.

Zdroj obrázku: Freepik

Rosení skel

V zimě je běžné, že po nasednutí a nastartování dojde k výraznému orosení skel. A je třeba dlouho čekat, než bude možné vyrazit. Důvodem toho je kromě jiného i fakt, že v zimě do vozu vodu doslova nosíme, a to právě ve sněhovém skupenství. Sníh se rozpustí, vpije do rohoží a vlhkost v autě způsobí tolik nepříjemné mlžení. I to je důvod, proč si očistit boty.

Vlhkost v autě

Zvýšená vlhkost v interiéru auta vozům rozhodně neprospívá. Může se dostat například k elektroinstalaci a z dlouhodobého hlediska ji může i poškodit. Prevence je přitom také celkem jednoduchá, stačí si před vstupem do vozu důkladně očistit obuv a nenosit vodu ve sněhovém skupenství do interiéru auta. Zabere to pár vteřin a může to ušetřit i řadu finančně nákladných oprav.

Zdroj: http://www.tempeautointeriorsrepair.com/keeping-your-car-interior-clean-during-winter/