Vybíráme tažné zařízení pro Škoda Karoq

Zadek Vozu Skoda Karoq

Při koupi nového vozu si můžete samozřejmě určit, jaké budete mít vybavení. To se vám u ojetých vozů nepoštěstí. I zde si ale můžete vůz přizpůsobit svým potřebám. Jednou ze zásadních věcí, kterou majitelé vozidel řeší, že tzv. koule. Její pořízení vás bude stát nějaké peníze a trochu papírování, ale rozhodně se to vyplatí. Co byste měli před koupí znát?

Proč si pořídit kouli na auto?

Jistě to znáte. Jakmile potřebujete něco odstěhovat a připojit za auto káru, potřebujete k tomu tažné zařízení. To nemá každé auto, takže to nemůžete brát jako samozřejmost. Máte-li v plánu si pořídit nebo někdy půjčit káru na jakékoli předměty, budete potřebovat také tažné zařízení pro Škoda KAROQ nebo jiný vůz. Jakmile ho jednou budete mít, starosti v tomto ohledu rychle zmizí.

Mohlo by vás zajímat:  Venkovský závod na americký způsob je pořádná divočina. Ve sprintu si to rozdali největší pickupy
Zdroj obrázku: Dreamstime, Elsa Group

Co musíte vědět, než si tažné zařízení pořídíte?

Hlavní je, abyste se podívali na nosnost zařízení a vybírali podle značky a modelu svého vozu. Na trhu najdete mnoho systémů a každé z nich má své výhody. Každé z nich má také svou cenu. Skvělý poměr ceny a kvality nabízí Rameder bez ohledu na značku a model vozu. Stačí si jen zvolit, který druh chcete mít u sebe a kolik jste ochotní investovat.

Musíte se také rozhodnout, jestli chcete mít zařízení vhodné pro káru nebo nosič kol. Je v tom totiž poměrně velký rozdíl. A potom si pochopitelně musíte vybrat druh zařízení. To závisí hlavně na četnosti používání, vašich cenových možnostech a komfortu, který hledáte. Existují hned tři typy, které se budou hodit pro váš vůz. Poradíme vám, jak si z nich vybrat to nejlepší pro vás.

Mohlo by vás zajímat:  Některé věci v autě se vyplatí vypnout. V opačném případě můžeme platit i nemalé peníze
Zdroj obrázku: Dreamstime, Elsa Group

Druhy tažných zařízení a jejich výhody

Základní a nejlevnější možností je pevné tažné zařízení. U společnosti Elsa Group si nastavíte značku vozu, model a rok výroby. Podle toho vám nabídnou přesně ten produkt, který potřebujete ve všech variantách. Pevné zařízení je ideální na pravidelné používání. Musíte ale počítat s tím, že ho nelze jen tak odstranit. Z trochu komplexnějších řešení máte dále na výběr zařízení:

  • odnímatelné,
  • sklopné.

Odnímatelná varianta se liší tím, že můžete odstranit kulový čep. Obsluha je velmi jednoduchá a intuitivní. Jedná se navíc o nejprodávanější systém, jaký si můžete pořídit. Skvělé na něm je, že můžete kouli jednoduše sundat, když ji zrovna nepotřebujete a potom ji znovu nasadit v případě potřeby. Vybírat zde můžete podle ceny a komfortu odnímání čepu.

Mohlo by vás zajímat:  Poruchy po záruce? Tady jsou celkem časté
Zdroj obrázku: Dreamstime, Elsa Group

Sklopné řešení je z těchto tří rozhodně nejdražší. Kulový čep nemusíte demontovat. Místo toho si jen zvolíte, jestli ho chcete mít v pohotovostní nebo klidové poloze. Díky tomu ho nemusíte vozit uvnitř vozu, když ho zrovna nepotřebujete a zároveň vám tam nebude překážet. Jestli hledáte jedinečný komfort a snadnou obsluhu, toto řešení pro vás bude nejlepší.

David Hampl

O David Hampl

V případě kontaktu využijte email: hampl@autozine.cz

Zobrazit více příspěvků autora