Vysmívaný srbský automobil si vyšlápl na Teslu. Předjížděcí manévr zachytil další řidič

Přidat na Seznam.cz

Málokdy se stane, že špatná, stará a nevýkonná auta předjedou vůz, který je pravým opakem. Ale stává se to. Hlavním aktérem je nepříliš povedený automobil srbský automobil Yugo a výkonný vůz Tesla Model S. Jistě si říkáte, že pokud se mluví o předjížděcím manévru, je celkem jasné, že elektromobil bude předjíždět starý srbský vrak. Ale ono je to naopak.

Zdroj obrázku: Pixabay.com

Srbské vysmívané auto

Yugo je vůz, který rozhodně nepatří (ani nepatřil) mezi automobilové klenoty. Vždy tomu bylo spíše naopak. Vozy se začaly vyrábět už v roce 1980 a produkce skončila na podzim roku 2008. Hlavní konkurence byl například Fiat 127, Fiat 128, ale také Volkswagen Polo. Ukázalo se však, že snaha o vytvoření adekvátního konkurenta pro dané vozy je spíše sen. Ostatně ani parametry vozu nebyly nijak zajímavé. Dodával se buď ve variantě s motorem o objemu 1,1 litru a výkonem 55 koní, nebo ve slabší s objemem 0,9 litrů a výkonem 45 koní.

Vyšlápl si na Teslu

Je jasné, že s výkonem 45 nebo 55 koní se toho moc nezvládne. Přesto si řidič tohoto srbského a nepříliš známého vozu vyšlápl na elektromobil Tesla Model S. Na takový, kterému stačí ke zrychlení pouze pár vteřin a má na tachometru stovku. A jak celý tento manévr dopadl? Jinak, než většina očekává. Řidič Srbského vozu se před Teslu skutečně dostal.

Zdroj obrázku: Facebook

Nový vtip do sbírky

O vozech Yugo koluje celá řada vtipů, a nyní se patrně přidá další. Jak bude znít? „Víte, kdy Yugo předjede Teslu? Když zpomaluje a zastavuje“. Přesně k tomuto totiž došlo. Podle řidiče, který pořídil daný snímek, totiž elektromobil jel opravdu extrémně pomalu a vypadalo to, že se chystá zastavovat. Takže žádné navýšení výkonu u srbského auta, ale pouze využití aktuální situace. Snímek se však stane rozhodně legendární a dá se čekat, že si ho řidič předjíždějícího vozu jistě rád doma vystaví. Ostatně kdy se vám stane, že s takovou plečkou předjedete Teslu?

Zdroj: Autorský text
Komentáře
Přidat na Seznam.cz

O David Hampl

V případě kontaktu využijte email: hampl@autozine.cz

Zobrazit více příspěvků autora